קארו - ראש מנהל הסייבר ברפאל

חשיפה: הקמנ"ר לשעבר, תא"ל (מיל') אריאל קארו מונה לעמוד בראש המנהל החדש. גם בתע"א שמים דגש על סייבר ומקימים מנהל סייבר משלהם שבראשו תעמוד אסתי פשין

אריאל קארו

קצין המודיעין הראשי לשעבר, תא"ל (מיל') אריאל קארו, מונה לעמוד בראש מנהלת הסייבר החדשה שמקימה חברת רפאל - כך נודע למערכת "ישראל דיפנס". מנהלת הסייבר של רפאל היא גוף חדש שמקימה החברה לרכז את פעילותה בתחום הקיברנטי.

גם בתעשייה האווירית שמים דגש על נושא הסייבר. לאחרונה הוקם בחברה מנהל סייבר חדש שבראשו עומדת אסתי פשין - מי שנחשבת מחלוצי התחום במסגרת יחידת 8200 של חיל המודיעין. פשין כיהנה בעבר כמנכ"לית חברת ווטרפול ובכירה בחברת ורינט.

ההחלטה על הקמת המנהל מלמדת על החשיבות הרבה המיוחסת לתחום בחברה. המינהל יוקם במסגרת חברת הבת אלתא, הממוקמת באשדוד. בנוסף התעשייה האווירית חתמה על הסכם עם חברת סיבריה על שימוש בטכנולוגיות סייבר שפותחו על ידה.

באחרונה חשף סמנכ"ל השיווק של מפעל מלמ בתעשייה האווירית כי במסגרת מלמ הוקמה מעין "חממת סייבר" המסובבת על יוצאי יחידות רלוונטיות במערכת הביטחון. סמנכ"ל השיווק של התע"א, שרלי בן שטרית, אמר לאחרונה כי התע"א רואה בשוק הסייבר מנוע צמיחה חשוב וכי היא "מאמינה בפיתוח מוצרי סייבר ומודיעין, שבהם יש לנו ידע רב ויתרונות רבים".

יצוין כי גם בחברת אלביט מערכות הוחלט באחרונה על שינוי מבני הקשור לתחום הסייבר: במסגרת חברת אלאופ הוקמה חטיבת אלקטרו-אופטיקה ומודיעין. מנכ"ל אלאופ, עדי דר, יכהן כראש החטיבה החדשה. פעילות מנהל הסייבר והמודיעין באלביט מערכות, בראשות תא"ל (מיל') יאיר כהן, הועברה מחטיבת היבשה לחטיבה החדשה.

אולי יעניין אותך גם

צילום: דרור סיתהכל , שבוע הסייבר הבינלאומי, אוניברסיטת תל אביב

סימולציית סייבר מדינתית שוב הוכיחה: ללא תיאום בינלאומי - קשה להתמודד עם מתקפת סייבר גדולה

חברת הגנת הסייבר קונפידסֿ, חברת קלירסקיי והמעבדה לסימולציה באונ׳ תל אביב סימולציית סייבר קיימו סימולציית סייבר המדמה תרחיש דמיוני ובו חלק מחיסוני הקורונה שניתנו לאזרחים - פלסיבו. כלומר, המדינה לא יודעת מי מחוסן ומי לא. המידע זמין תמורת תשלום כופר. מה עושים?