צרפת: ארבעה הרוגים מירי לעבר בית ספר יהודי, גורם בטחוני: לא היה מידע מקדים

החשוד במעשה נמלט מזירת האירוע על גבי קטנוע. נסיבות המקרה עדיין נבדקות. בין ההרוגים - שני ילדים. גורם בטחוני ישראלי: לא בטוח שמדובר בפיגוע על רקע לאומני

צילום: AP

לפחות ארבעה בני אדם נהרגו היום מירי שאירע מחוץ לבית ספר יהודי בעיר טולוז שבצרפת. כלי התקשורת במדינה מדווחים כי בין ההרוגים שני ילדים. עדי ראייה סיפרו כי היורה, שהגיע למקום רכוב על קטנוע, נמלט מייד לאחר האירוע.

נסיבות הירי עדיין לא ידועות, והמשטרה בודקת האם יש מדובר בפיגוע על רקע אנטישמי. שר הפנים של צרפת, קלוד גואן, עושה את דרכו לזירת הפיגוע בטולוז. רמת האנטישמיות בצרפת עלתה באופן משמעותי בשנים האחרונות, בעיקר על רקע, ההגירה הגדולה ממדינות ערב לצרפת. משרד הפנים הצרפתי קרא להגביר את האבטחה סביב מוסדות יהודיים במדינה. במהלך השבוע האחרון אירעו שתי תקריות ירי דומות לעבר חיילים צרפתים באזור. במשטרה המקומית מאמינים כי יש קשר בין האירועים.

למרות שמדובר במטרה יהודית, גורם בטחוני ישראלי אומר לישראל דיפנס כי הוא מתקשה להאמין שמדובר בפיגוע על רקע לאומני וכי עדיין מוקדם לקבוע מה נסיבות האירוע. "לא היה מידע מקדים. אני מתקשה לראות ארגון טרור בוחר יעד שכזה. אם אכן יתברר בסופו של דבר כי זהו אירוע טרור אזי מדובר על מצוקה נוראית של ארגוני החבלה, זה מצביע על חולשה". אולם הגורם מציין כי אם אכן בסופו של דבר יתברר שמאחורי הפיגוע עמדו גורמי טרור, "אז אנחנו במצב חדש".

אחת הפרשיות הקשות ביותר בצרפת הייתה בשנת 2006, כאשר חבורה של מהגרים חטפה את היהודי אילן חלימה והחזיקה בו כשלושה שבועות. במהלך אותם ימים התעללו חברי הכנופייה בחלימי ולבסוף רצחו אותו. כל חברי הכנופייה הועמדו לדין ונשלחו למאסרים כבדים.