צפו: הסיוע בדרך לפיליפינים

ישראל שולחת לפיליפינים מטען אפסקה גדול. משלחת החילוץ כבר במקום ומסייעת למקומיים

משלחת החלוץ בפיקודו של שיפמן צפריר שנחתה היום בעיר טוקבאן בפיליפינים, מתמקמת בסיוע גנרל משטרה מקומי ובמימון וסיוע לוגסטי של ארגון הסיוע "ישרא-אייד". המשלחת מדווחת ששדה התעופה המקומי הרוס לגמרי ובקושי התבצעה נחיתה עם מטוס הרקולס צבאי. המשפחת שוגרה במטרה לסייע לתושבים להתמודד עם תוצאותיה של סופת הטייפון "ה ייאן" שפגעה באיים לפני מספר ימים.

לאור אירוע הביזה שהתרחש מול משאית הצלב האדום הלילה שבו נמחצו למוות כ-12 תושבים פיליפינים שהתנפלו על המשאית, נערך הצוות לקיים את משימותיו תחת אבטחה כבדה. המצוקה ההולכת וגוברת למי שתייה ומעט מזון גורמת לתופעות אלימות מצד האוכלוסיה כנגד כל גורם מסייע שמנסה להיכנס לעיר.

קיים קושי רב בתקשורת אינטרנט וסלולרי מכיוון שהתשתיות קרסו וטרם חזרו לפעול ולו גם באופן חלקי – הקשר היחידי עם המשלחת הוא באמצעות טלפון לוויני שהמשלחת הביאה עימה מהארץ.

צפו בהטענת המשלוח הישראלי:

אולי יעניין אותך גם

The State Correctional Institution Laurel Highlands prison for the elderly and infirm, where a coronavirus disease (COVID-19) outbreak has infected more than half of the inmates in Somerset, Pennsylvania on December 5, 2020. REUTERS/Maranie R. Staab
 

הניו יורק טיימס: מערכת הכליאה בארה"ב הייתה גורם מכריע בהיקפי ההדבקה בקורונה

המחקר מצא כי היו יותר מ -1,400 מקרי הדבקות של אסירים חדשים ושבעה מקרי מוות בממוצע בכל מתקני הכליאה מדי יום. אלפי אסירים ואנשי צוות נדבקו. מאות מתו מסיבוכים של המחלה