צה"ל רכש מצנחים אמריקאיים חדשים

המצנחים מתוצרת חברת "איירבורן" ייכנסו לשימוש כבר בתחילת השנה הבאה. חופת המצנחים המרובעת והגדולה יחסית מאפשרת צניחה יותר בטוחה

על רקע המאמצים לחדש את כשירות הצניחה בצבא, החליטו בצה"ל לרכוש מאות יחידות של המצנחים אמריקאיים 11־T שייכנסו לשימוש כבר בתחילת השנה הבאה וישתלבו במערך הצניחה הצה"לי לצד מצנחי "צבר" הותיקים.

חופת המצנח האמריקאי, שמיוצר בחברת "איירבורן" ונמצא בשימוש צבא ארצות הברית, גדולה יותר וצורתה מרובעת, מה שמאפשר נחיתה בטוחה ורכה יותר ללוחם ומפחית את הסיכון לפציעות.מבנה המצנח מאפשר לבצע נחיתה בתוואי שטח שונים ומגוונים יותר מזה של המצנח הנוכחי.

הדגם האמריקאי נרכש בכספי סיוע, לאחר שנבדקו מספר אפשרויות, כאשר בימים אלה מתבצע שינוי נוסף במערך הצניחה, שכולל את העברת שטח הצניחה מפלמחים לשטח חדש שהוכשר בין מסלולי ההמראה בתוך בסיס נבטים. עם זאת, שתיים מתוך חמש הצניחות שכולל קורס הצניחה ימשיכו להתבצע בפלמחים. 

סייעה בהכנת הכתבה: דשה טס

אולי יעניין אותך גם

זיהום אוויר חמור בניו יורק בשבוע שעבר. מקור הזיהום: שריפות החורש בחוף המערבי. צילום: Anthony Behar/Sipa USA via REUTERS

הסטארט-אפ הסביבתי שרוצה שננשום אוויר נקי יותר

מעל אלפיים ישראלים מתים מדי שנה כתוצאה מזיהום אוויר. בשיחה עם ישראל דיפנס מספרת מדענית האטמוספירה של חברת בריזומטר על האתגרים המקומיים והגלובליים של התופעה, ומסבירה מדוע לפעמים עדיף להישאר על הספה בבית במקום לצאת לרוץ