צה"ל מצטייד במחסנית חדשה

מחסנית ה-MAG17 של CAA Tactical מאפשרת ללוחם לעקוב אחר מספר הכדורים שברשותו

הדגם המשודרג של מחסנית ה-MAG 17 של חברת CAA Tactical צפוי להיכנס לשימוש צה"ל בחודשים הקרובים. בשלב הראשון מדובר על ניסוי של 10,000 מחסניות. ה-MAG 17 היא מחסנית אינדיקטיבית, שמאפשרת למשתמש לדעת בכל רגע נתון את כמות הכדורים שנותרו ברשותו.

היא כוללת פין הבולט מעקב המחסנית, ומאפשר לעקוב אחר מצב התחמושת גם כאשר המחסנית טמונה באופן הפוך בתוך אפוד הלוחם. "חלונית הצד נותנת אינדיקציה לגבי כמה כדורים יש במחסנית, והסמן עצמו מאוד ברור כך שגם במבט חטוף, החייל יכול לראות כמה כדורים נותרו לו", אומר יותם גל, מנהל המכירות ב- CAA Tactical.

"בנוסף, יש פתיל שקופץ החוצה ברגע שהמחסנית מלאה, הלוחם יכול למשש את הפתיל ולדעת אם היא מלאה או לא. כמו כן, המחסנית נחשבת עמידה מאוד וללא מעצורים. בשונה ממחסניות האלומיניום, שבהן שפתי המחסנית נפתחות לעיתים וכדורים נופלים, כאן מדובר בפולימר איכותי מאוד. להבדיל מהתדמית שהייתה לחומר לפני כמה שנים כנחות יותר, כיום המגמה בעולם היא מעבר לפולימר שנחשב לעמיד יותר מהאלומיניום. המחסנית הזו עשויה מפולימר יציב, שאינו מתרחב בחום או מתכווץ בקור".

לדברי גל, המחסנית עברה את כל תהליכי הייצור ואושרה על ידי צה"ל. לדבריו, כי מחסניות של CAA Tactical משמשות בשנתיים האחרונות כמחסניות הרשמיות של שירות הביטחון הכללי (שב"כ).

המחסנית הושקה באופן רשמי באוגוסט האחרון בהדגמה בה נכחו נציגים מגופי הביטחון השונים, בהם צה"ל, השב"כ והמשטרה, ונציגים מחברת Aimpoint השוודית, שנחשבת כיום לחברה המובילה בעולם בתחום כוונות ההשלכה, וכבר סיפקה לצבא האמריקאי למעלה ממיליון כוונות. באותו אירוע הוצג גם ה"רוני" - אקדח שיכול להפוך לתת-מקלע, שבימים אלה עובר הליך אישור במשטרה.

אולי יעניין אותך גם

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף (בה"ד 16) עובר מצריפין למשכנו החדש ברמלה 

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף עובר לרמלה 

הבסיס החדש משתרע על שטח של 120 דונם, מתוכם 15,300 מ"ר בנוי, וכולל: משרדים, מבני מגורים, כיתות לימוד והדרכה, מרכז לוגיסטי, מטווח מקורה, נשקייה, מסלול מכשולים, מגרש כדורסל וטריבונה