צה"ל: ירידה מתמשכת באחוז המתגייסים

חברי ועדת החוץ והביטחון סיירו בבקו"ם ונפגשו עם מתגייסים. מנתוני צה"ל עולה כי מגמת אי הגיוס בציבור נמשכת

מתגייסים בבקו"ם (ארכיון: דובר צה"ל)

ועדת החוץ והביטחון ערכה סיור בבקו"ם במהלכו קיבלה סקירה מראש אכ"א, האלוף אורנה ברביבאי על נתוני הגיוס לצה"ל. מנתוני הצבא עולה כי מגמת אי הגיוס תופסת תאוצה וכי על פי ההערכות בשנת 2020, כ-60 אחוזים ממחוייבי הציבור לא יתגייסו לצה"ל.

בסיור בבסיס הקליטה והמיון בתל השומר, ערכו חברי הוועדה מפגש עם קבוצת מתגייסים המיועדים לשרת בחייל השריון ובהנדסה. יו"ר הוועדה ח"כ שאול מופז (קדימה) אמר בשיחה עם המתגייסים כי "מנתוני הגיוס שהוצגו בפני הוועדה, ניכר כי המוטיבציה לשירות משמעותי וביחידות קרביות הוא גבוהה. יחד אם זאת אני מודאג מהירידה הכללית בשיעור המתגייסים לצה"ל העומד היום על 50 אחוז בלבד".

"אנחנו מחויבים לעשות מאמץ עליון כדי שחלוקה הנטל תהיה שווה, בעיקר על רקע האירועים באזור כשצה"ל חייב להיות גוף לוחם חזק. היעד המרכזי של מדינת ישראל הוא שמירת הסכם השלום עם מצרים וירדן. יחד עם זאת הצבא חייב להיות ערוך לכל שינוי במציאות כשהוא נערך גם ליום שאחרי הבחירות במצרים. היום הרחוב המצרי הוא זה שקובע את סדר היום והמועצה הצבאית העליונה מתקשה להשתלט, זאת בזמן שהגורמים הרדיקאליים במצרים מתחזקים".

אולי יעניין אותך גם

ראש המוסד לשעבר: "ביידן לא התחייב שימנע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית"

דני יתום מהכנס הביטחוני של תדמור. באדיבות משרד תדמור לוי ושות'

ראש המוסד לשעבר: "ביידן לא התחייב שימנע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית"

אלוף (מיל׳) דני יתום, ראש המוסד לשעבר, דיבר במפגש סגור שערך הדסק הביטחוני וה-HLS במשרד תדמור לוי ושות', בראשו עומד עו"ד שמעון אבירן, לשעבר סגן היועמ"ש למערכת הביטחון