צה"ל בוחן: אפוד טקטי ומנשא חדש

שני המוצרים החדשים פותחו על יד חברת ליאור טקסטיל וכוללים מערכות לחלוקת משקל ומערכות "מולה"

חברת ליאור טקסטיל פיתחה שני מוצרים חדשים, האחד אפוד טקטי מדגם LI378QR שנמצא בימים אלה בבחינה בצה"ל, והשני מנשא קל משקל שבימים אלה כבר נמכר ללקוח הראשון.

לדברי חגי קרפ, המעצב התעשייתי של ליאור טקסטיל, היחודיות של האפוד היא שיש לו מערכת שחרור מהיר. "במצב שחייל נפגע או נכנס למקור מים וטובע, וצריך להסיר ממנו מהר את הציוד, יש מנגנון שמאפשר לחייל עצמו או למי שנמצא בסביבתו לשלוף במהירות את האפוד מגופו. ההסרה של האפוד לוקחת שלוש שניות בלבד וההרכבה שלו מחדש עורכת כדקה".

קרפ מוסיף ומספר כי לאפוד החדש וקל המשקל יש מערכת מולה ( MOLLE) שמאפשרת להרכיב פאוצ'ים וכיסים נוספים בהתאם לפעילות הנדרשת וכן מערכת של חלוקת משקל. "עומס המשקל מתחלק על כל הגוף ולא רק על הכתפיים. האפוד הוא ארגונומי ומותאם לגוף החייל ולסוגי משימות שונות. מלבד זאת, הוא מעניק מיגון לשטחים מאוד גדולים בגוף ויכול להכיל בתוכו את כל סוגי ה'אינסרטים' הקיימים".

המנשא קל המשקל שפותח לאחרונה בחברה, עבר כבר בחינה של צה"ל ושל אחד מצבאות אירופה ובקרוב הוא צריך להימסר ללקוח ראשון. לדברי קרפ, "מדובר במנשא בעל מערכת גב ייחודית שכוללת כתפיות וכריות ומאפשרת אוורור ונוחות גם בנשיאת משקלים כבדים במיוחד. למנשא יש נפח של 90 ליטר, הוא אטום למים, נוח לנשיאה במעבר ממקום למקום ובעל מערכת מולה חיצונית שמאפשרת להחליף לתיק כזה או אחר. גם במנשא ישנה מערכת לחלוקת המשקל, כך שהעומס מתחלק על כל הגוף.

אולי יעניין אותך גם

בתמונה (מימין לשמאל): סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת תעופה, יוסי מלמד ומנכ"ל ESG, כריסטופר אוטן (קרדיט: ESG)

תעשייה אווירית וחברת ESG הגרמנית יפתחו מערכת תקשורת זמן אמת בין כלי טיס

התעשייה האווירית חתמו על הסכם שיתוף פעולה לפיתוח מערכת תקשורת בין כלי טיס עבור חיל האוויר הגרמני