צה"ל בדרך לענן

ההסכם שנחתם בין משרד הביטחון לחברת Vmware מסמל את המעבר של צה"ל לתשתיות IT וירטואליות. במקביל, צפוי משרד הביטחון לפרסם בחודשים הקרובים מכרז לפלטפורמת ענן

Paul Maritz & Pat Gelsinger (Photo Credit: VMware, Inc.)

משרד הביטחון בחר בפתרון vCloud Suite של VMware עבור צה"ל. ההסכם הכלל צה"לי שנחתם, הינו הסכם רישוי כולל מול משרד הביטחון ומבטא הכרה בחברת VMware כספק אסטרטגי של תשתיות דאטה סנטר ווירטואליזציה. המשמעות היא שצה"ל מעביר את כל תשתיות ה-IT שלו לסביבה וירטואלית, כולל מעבר לדאטה סנטרים מבוססי תוכנה. במקביל, גורמים במשרד הביטחון מסרו לישראל דיפנס כי מכרז לפלטפורמת ענן צפוי להתפרסם בחודשים הקרובים.  

הקשר בין חברת VMware למשרד הביטחון החל לפני כעשור, וכיום כל חוות השרתים המרכזיות של צה"ל מבוססות על פלטפורמת הווירטואליזציה (vSphere) של החברה. ההסכם שנחתם מאפשר יישור קו טכנולוגי בין כל יחידות צה"ל ומספק ליחידות פלטפורמה אחידה הכוללת תשתיות וירטואליזציה ומערכות ניהול מתקדמות.

שימוש בפלטפורמה המתקדמת של VMware תאפשר לצה"ל גמישות והמשכיות מבצעית קריטית כחלק מהמעבר לנגב. ההסכם שנחתם הינו הסכם (ELA (Enterprise Level Agreement לתקופה של שלוש שנים עם אופציה לשנתיים נוספות. היקף העסקה מוערך בעשרות מיליוני שקלים.

"ההסכם כולל את חבילת vCloud Suite Enterprise, המאפשרת לכל יחידה לבצע את המעבר המהיר מוירטואליזציה של שרתים לוירטואליזציה של כלל רכיבי הדאטה סנטר לרבות תקשורת, אבטחת מידע ואחסון תחת מעטפת ניהול אחודה. מערכות ניהול ופורטל Self Service מתקדם מסוג vCloud Automation Center, המאפשר פריסה אוטומטית של שרתים ושירותים מגוונים לרבות IaaS, PaaS, DaaS", כך מסר רענן ביבר, מנכ"ל VMware ישראל. "פלטפורמת VMware מספקת למעשה לצה"ל יכולת ניהול מלאה לכל רכיבי SDDC".

אולי יעניין אותך גם

הדמיית המתקן החדש של MedOne. צילום: כנף פרנס

MedOne מקימה דאטה סנטר חדש בטירת הכרמל

המתקן שיושק ברבעון האחרון של השנה בהשקעה של כרבע מיליארד שקל יהיה המתקן האזרחי הממוגן והשריד בישראל, לדברי החברה. מערך האבטחה הוא מהמחמירים ביותר ולוקי בחשבון מגוון רחב של איומים