פרשייה חמורה של אבטחת מידע נחשפה בצה"ל

בכיר בממר"מ מואשם בעבירות של חריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה. המידע שהוריד למחשבו האישי יכל לסייע למתקפת סייבר נגד ישראל

יחידת ממר"מ (צילום: מאיר אזולאי)

הותר לפרסום כי כתב אישום חמור הוגש נגד בכיר ביחידת המחשבים של צה"ל (ממר"ם) אשר מייחס לו עבירות של סיכון לביטחון המדינה, שעלולות היו גם לסייע למתקפות סייבר נגד המדינה.

הבכיר, איש קבע בדרגת רב סמל, החזיק בתפקיד אחראי אבטחת מידע ונתפס לאחר שהוריד לדיסק קשיח במחשבו האישי בבית חומרים בסיווג "סודי ביותר". הוא מואשם כי העתיק אלפי מסמכים סודיים ברמות סיווג גבוהות למחשב.

על פי כתב האישום: "מדובר במידע בעל ערך של ממש לאויב וחשיפתו הייתה עלולה להביא לפגיעה בביטחון המדינה ולסייע לו במתקפת סייבר על ישראל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "נגד הנגד הוגש כתב אישום לבית הדין הצבאי ביפו. כתב האישום מייחס לנגד עבירות של חריגה מסמכות עד כדי סיכון בטחון המדינה וכן התנהגות שאינה הולמת. עניינו תלוי ועומד ועל כן לא ניתן למסור פרטים נוספים".

פרקליטו של הנאשם מכחיש את הדברים.

אולי יעניין אותך גם

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי לאחר קבלת המנדט להקמת ממשלה, השבוע. צילום: Dalati Nohra/Handout via REUTERS

האם יצליח האיש העשיר בלבנון להציל את המדינה השוקעת?

נג׳יב מיקאתי נבחר כראש הממשלה המיועד, והוא ינסה להקים קואליציה במקום בו כשל קודמו במשך עשרה חודשים. ביקורת לא מעטה כבר נשמעת על המינוי של מי שנחשב בעיני רבים כחלק מהממסד המסואב