פרטים ראשונים על הסכם הפנסיה

יו"ר ארגון גימלאי צה"ל חושף פרטים ראשונים על פרטי הסכם הפשרה שהושג בין משרד הביטחון לאוצר, במטרה לסיים את השחיקה בפנסיה של גימלאי צה"ל

גימלאי צה"ל מפגינים (ארכיון: אתר צוות)

"אנו פועלים כדי שמקדמה ראשונה של הפנסיה המתוקנת תינתן לאנשי הקבע כבר במשכורת ינואר, שתשולם בפברואר", כך אומר יו"ר ארגון "צוות", ארגון גימלאי צה"ל, ד"ר ברוך לוי.

בראיון לעמיר רפפורט בתכנית "רצועת הביטחון" בגלי צה"ל הוא טוען כי ההסכם התקדימי, שהושג עם משרד הביטחון ומשרד האוצר יובא לאישור הכנסת בתוך שלושה חודשים. ההסכם הושג לאחר שנים בהן הפנסיה של אנשי הקבע נשחקה.

על פי לוי ההסכם יבוצע במספר פעימות, ובמסגרתו תוצמד הפנסיה של גימלאי צה"ל למדד. "אני מקווה שתוך שלוש עד ארבע שנים שכרם של כלל הגימלאים יגדל בכ-25 אחוזים", הוסיף לוי. בקשר לסוגיית היוון, במסגרתה כעשרת אלפים אנשי קבע חתמו על הסכם לקבל את הסכום בבת אחת ולא פרוס, אמר לוי כי תשלום ההיוון יבוטל כאשר איש הקבע יגיע לגיל 65, במקום 70 כפי שקבוע כיום בפנסיה. כמו כן לטענתו "כל מי שיש לו 15 שנות וותק בגימלאות יחזור לקבל שכר מלא ותשלום ההיוון יתבטל בגיל 65".

לוי הוסיף ואמר כי "אני יודע שיש הרבה סימני שאלה לגבי מהות ההסכם, אבל אני מקוווה שכאשר נצליח לסדר את המקדמה לשכר ינואר, תהיה תחושה שההסכם סוף סוף מתגשם. זוהי תולדה של מאבק של שנים", דברי יו"ר "צוות".

 

אולי יעניין אותך גם

דיווח: משרד הביטחון האוסטרלי עצר את תכנית מערכת ניהול קרב של אלביט - ללא סיבה

באתר australiandefence מפרסמים כי אלביט מערכות אוסטרליה קיבלה הודעה מוקדמת החודש על הפסקת השימוש בגרסת ה- BMS הקיימת במערך השדה בצבא. אין שינוי במערכת לטובת מערך האימון. האתר טוען כי מדובר באניגמה, היות ולא ניתנה סיבה לעצירת הפעילות