פצצות מרגמה נחתו בצפון הגולן

מספר פצמ"רים נחתו בשטח חקלאי בצפון הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הערכה היא שמדובר בפגזים שנורו במסגרת הלחימה בין צבא סוריה לכוחות המורדים

הקרבות בסוריה הגיעו גם לשטח ישראל: מספר פצצות מרגמה התפוצצו בשטחים חקלאיים בישראל, סמוך לגבול עם סוריה בצפון רמת הגולן. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

ככל הנראה, מדובר בפצצות שנורו על ידי צבא סוריה, במסגרת הלחימה עם כוחות המורדים שהחלה לפני יותר משנה וחצי. על פי הידוע הירי התרחש סמוך לשעה שבע בבוקר ועל פי הערכות מקורו בקרבת הכפר הסורי ג'ובתא אל חשב.

הפצצות כאמור נפלו בשטחים פתוחים בצידו הישראלי של הגבול, מבלי שגרמו לנזק או לנפגעים. בפיקוד צפון מדגישים כי הירי הוא חלק מסכסוך פנים-סורי שזלג לישראל, ולא ירי שכוון מראש לעבר הגבול.

בשבועות האחרונים הלחימה בין הצדדים בסוריה הולכת ומחריפה ויש האומרים כי היא מתחילה להתקרב לשעת ההכרעה. גנרל סורי בכיר שערק משורותיו של אסד אף סיפר בראיון כי המשטר הלך לדון באפשרות של שימוש בנשק כימי כנגד המורדים, במידה ויסתבר כי הוא עומד בפני קריסה.

אולי יעניין אותך גם

חיילי צה״ל בגבול סוריה, פברואר השנה. צילום: Patrick Semansky/Pool via REUTERS

דיווח: "הרוסים איבדו את סבלנותם בעניין התקיפות הישראליות בסוריה"

משרד ההגנה הרוסי פרסם שתי תגובות לתקיפות האוויר הישראליות, דבר המהווה שינוי בעמדות הרוסיות בעניין. מקור רוסי מדווח כי הנושא קשור לשיחות פוטין וביידן בחודש שעבר