"פצצה איראנית תוך פחות משנה"

בראיון לרשת CNN מזהיר שר הביטחון כי טהרן קרובה לייצור פצצה גרעינית, מהר יותר מכפי שהעולם מאמין. "זה לא ייקח שלוש שנים, אלא סביר להניח שייקח בערך שלושת רבעי השנה", אמר ברק

שר הביטחון אהוד ברק (צילום: AP)

בעוד שבסבא"א נמנעים מלהטיל סנקציות חריפות על איראן בשל תכנית הגרעין שלה, שר הביטחון, אהוד ברק, מזהיר כי "איראן רחוקה מרחק של פחות משנה מהשלמת פצצה גרעינית ראשונה וחציית הסף הגרעיני". את הדברים אמר ברק בראיון לרשת CNN שישודר במלואו הערב.

ברק המשיך ואמר כי ישראל מרוכזת במשמעות של איראן גרעינית וב"מה שיכול או לא יכול להיעשות בנושא הזה בזמן". לטענתו על העולם לפעול "לפני שאיש לא יוכל לעשות יותר כלום בנושא משום שהאיראנים נכנסים באופן הדרגתי ל'אזור החסינות', באמצעות הרחבת ופיזור המתקנים הגרעיניים שלהם, ויצירת יותר אלמנטים חשאיים".

בתשובה לשאלה ישירה האם ישראל מוכנה לתקוף באיראן כדי לעצור את שאיפותיה הגרעיניות, שר הביטחון השיב "אני לא חושב שזה נושא לדיון ציבורי". לטענתו לאיראן גרעינית יהיו השלכות על המזרח התיכון כולו, משום שהדבר יגרום למדינות אחרות באזור, בהן טורקיה ומצרים, להצטרף למירוץ להשגת נשק גרעיני.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden arrives to lay a wreath and observes a moment of silence on Wednesday, April 14, 2021, at Arlington, National Cemetery in Arlington, Virginia. (Official White House Photo by Cameron Smith)

דעה | ומה עם ביידן העביר מסר מאיים לישראל? ״אל תפריעו לי בשיחות עם איראן״ 

הפגישה המקרית של ביידן עם ראש המוסד מעלה תהיות - לעומת הכותרות החיוביות בישראל, ייתכן כי ביידן ניצל את בואו של כהן לוושינגטון כנציג נתניהו על מנת להעביר מסר לירושלים - אל תתערבו במדיניות החוץ של ארה״ב