"פיתוח סודי בתחום הסייבר"

חולקו פרסי ראש מפא"ת על פיתוחים ביטחוניים "בקצה הטכנולוגיה". כנסו, לגלות מי הזוכים (לפחות מה שניתן לספר)

     
חולקו פרסי ראש מנהל פיתוח אמצעי לחימה ותשתיות טכנולוגיות (מפא"ת) במשרד הביטחון.

ראש מפא"ת, אופיר שהם, העניק את הפרסים היוקרתיים בטקס שנערך ביום רביעי בלילה.

שניים מתוך ארבעת הזוכים בפרס ראש מפא"ת קשורים לתחומים טכנולוגיים פורצי דרך בתחום הלוחמה האלקטרונית והסייבר. שני צוותים נוספים זכו בפרס על פיתוחים בתחום הרפואי- ביולוגי, ובתחום ההגנה והשרידות מול מטענים בשטח.

ראש מפא"ת במשרד הביטחון, אופיר שוהם, העניק את הפרסים על שמו של יעקב (קובי) תורן ז"ל, לשעבר מנכ"ל משרד הביטחון, ומבכירי אנשי המחקר והפיתוח בצה"ל, במפא"ת ובתעשייה הביטחונית, לצוותים וחוקרים שתרמו תרומה משמעותית והביאו לפריצת דרך בתחום המחקר, הפיתוח והטכנולוגיה בשנה האחרונה.

לפי הודעת משרד הביטחון, הפרס הראשון הוענק לזוכה בפרס החוקר המצטיין, פרופ' יוסף טרקל מאונ' תל אביב אשר הוביל תחום שלם של מחקר ייחודי וחשוב ביותר, שאינו מצוי במרחב הרגיל של האוניברסיטאות אך חשוב מאוד למערכת הביטחון. עבודת המחקר שלו נמשכה שנים רבות ועודה נמשכת והניבה תוצרים טכנולוגיים ומבצעיים איכותיים ביותר, כל זאת תוך שיתוף פעולה הדוק עם הצבא ומשרד הביטחון. פרופ' טרקל, תרם בצורה יוצאת דופן ליישום תוצאי מחקרו בפועל מה שהביא את צה"ל לביצועים מובילים בתחום מחקרו.

לאחר מכן הוענקו הפרסים לצוותים נוספים.

פרס אחד ניתן לצוות משולב של רפא"ל- סמל"א, חיל הים ומפא"ת- מו"פ- מחלקת תיקשו"ב על מחקר ופיתוח חדשני וייחודי שהביא לפתיחת תחום יצירתי וקפיצת מדרגה טכנולוגית, תפיסתית ומערכתית. הפרויקט תרם תרומה יוצאת דופן ומהפך בתחומי הלוחמה האלקטרונית והסייבר.

פרס נוסף - פרס לצוות משולב של חברת lifebearn, מקרפ"ר, מחלקות מח"ר ותק"ב במפא"ת, חברת ארטמיס וחברת טרילוג'יקל על פריצת דרך ומציאת מענה יצירתי ומקורי בשילוב יכולת טכנולוגית מרשימה לבעיה בלתי פתורה בתחום הרפואי-ביולוגי.

ציון לשבח הוענק לצוות של רפא"ל, מחלקת מח"ר במפא"ת וזרוע היבשה על מחקר, פיתוח והדגמה של טכנולוגיה משמעותית ביותר בתחום ההגנה והשרידות. הטכנולוגיה והמערכות שפותחו על ידי הצוות הציבו את חזית הביצועים בעולם בתחום ההתמודדות עם מטענים, תוך התמודדות נחושה עם מגוון אתגרי מו"פ והנדסה קשים ומאתגרים.

ציון לשבח הוענק גם לצוות של חברת מטריקס, יחידה 9900 האחראית על מודיעין הלוויינים באמ"ן ולמחלקת תקשוב במפא"ת על פיתוח ויישום טכנולוגיה ומערכת יצירתית וחדשנית יוצאת דופן בעלת פוטנציאל ביצועים ותרומה מבצעית בתחום המודיעין והסייבר.

אולי יעניין אותך גם