פיתוח ישראלי מעורר עניין בעולם

מדובר במערכת המזהה תנועות אויב באוויר

מדינות שרוצות לשפר את יכולתן לזהות כל תנועה עוינת בקרבת המרחבים האוויריים שלהן מגלות עניין רב במערכת ייחודית שפיתחה אלתא, חברת בת של התעשייה האווירית. מדובר בדור הבא של יצירת תמונה אווירית מדוייקת. על פי הידוע עסקה אחת כבר בוצעה, וישנן אחרות בדרך.
 
מדובר בטכנולוגיה מתקדמת ביותר שאלתא היא מהמובילות בשימוש בה. מתברר כי אלתא פיתחה כמה גרסאות של מערכת המכונהEL/L-8388  במטרה לספקן למדינות שהחליטו לשדרג את מערכות ההגנה האווירית שלהן.

 EL/L-8388 היא מערכת חיישנים בתחומי ה- ESM / ELINT 3D, כלומר כאלה שמתוכננים לקלוט אותות אלקטרוניים המעידים על פעילות עוינת במרחב נתון.

מערכות כאלה פועלות בדרך כלל במקביל למערכת מכ"ם והן משלימות את היכולות שלו.
המערכת של אלתא פועלת כמו מכ"ם גילוי פסיבי והיא יוצרת תמונה תלת ממדית של המרחב על ידי מעקב דינמי אחר מקורות שידור של אותות אלקטרוניים.

לדברי איגו ליכט, מנהל השיווק של אלתא, המערכת הפסיבית מאפשרת זיהוי טוב יותר של כלי טיס וזאת יחד עם מדידת מרחק מדויקת. "המערכת", כך אמר ליכט, "גם יעילה מאוד בתנאים של רעש אלקטרוני המקשה בדרך כלל על הפעילות של מערכת גילוי".

"בגלל שמדובר במערכת פסיבית לא קורנת היא חסינה בפני פלטפורמות משוטטות אלימות הצוללות לעבר מטרה קורנת ומשמידים אותה", אמר מנהל השיווק. ליכט בנוסף אישר כי הייתה עסקת יצוא של המערכת, אך סרב לזהות את הרוכש.

אולי יעניין אותך גם