פיגוע בגבול ישראל-מצרים

לאחר סריקות נרחבות שנערכו באזור בצה"ל מעריכים כי כל המחבלים חוסלו, זאת לאחר הפיגוע שבו נהרג עובד קבלן שעסק בבניית גדר המערכת החדשה

נטרול מטען בגבול מצרים. צילום ארכיון: דו"צ

מתיחות רבה בגבול ישראל מצרים לאחר פיגוע שהתרחש הבוקר, סמוך לישוב קדש ברנע בנגב המערבי, שבו נהרג עובד קבלן העוסק בבניית הגדר באזור. כוחות גדולים של צה"ל סרקו את האזור בשעות האחרונות בחיפוש אחר מחבלים שאולי הצליחו להסתנן לישראל אך כעת, כאמור מעריכים בצה"ל כי כל המחבלים חוסלו.

הפיגוע התרחש סמוך לשעה 06:00. ככל הנראה, המחבלים הפעילו מטען צד לעבר שני כלי רכב של עובדי הגדר, וכוח חיילי גולני השיב באש ופגע במספר מחבלים. מפקדים בכירים בצה"ל הגיעו לזירת התקרית, ובמקביל נסגרו כל הכבישים סמוך לגבול ישראל-מצרים, ובוטלו הלימודים בישובי האזור. התושבים נקראו להישאר במקלטים.

הפיגוע מתרחש על על רקע הערכות שגורמים איסלאמיסטיים במצרים מעוניינים לחמם את גבול ישראל-מצרים בשל הבחירות הנערכות במדינה. על רקע זה כבר שוגרו שתי רקטות גראד מסיני לעבר ישראל ביום שבת.
 

אולי יעניין אותך גם

כוחות משטרה בהר הבית. צילום: משטרת ישראל

מפקדים למען ביטחון ישראל: המהומות הן התפכחות מאשליית הבידול בין יהודה ושומרון לבין רצועת עזה וביניהן למזרח ירושלים

״היערכות נכונה של משטרת ישראל חיונית תמיד, אך כפי שהומחש גם היום, אין בכוחה למנוע חיכוך, התלקחות מקומית, וניצול הנסיבות לערעור הביטחון מעבר לתחומי העיר״, כותבים בהודעה של התנועה