פיגוע בגבול ישראל-מצרים

לאחר סריקות נרחבות שנערכו באזור בצה"ל מעריכים כי כל המחבלים חוסלו, זאת לאחר הפיגוע שבו נהרג עובד קבלן שעסק בבניית גדר המערכת החדשה

נטרול מטען בגבול מצרים. צילום ארכיון: דו"צ

מתיחות רבה בגבול ישראל מצרים לאחר פיגוע שהתרחש הבוקר, סמוך לישוב קדש ברנע בנגב המערבי, שבו נהרג עובד קבלן העוסק בבניית הגדר באזור. כוחות גדולים של צה"ל סרקו את האזור בשעות האחרונות בחיפוש אחר מחבלים שאולי הצליחו להסתנן לישראל אך כעת, כאמור מעריכים בצה"ל כי כל המחבלים חוסלו.

הפיגוע התרחש סמוך לשעה 06:00. ככל הנראה, המחבלים הפעילו מטען צד לעבר שני כלי רכב של עובדי הגדר, וכוח חיילי גולני השיב באש ופגע במספר מחבלים. מפקדים בכירים בצה"ל הגיעו לזירת התקרית, ובמקביל נסגרו כל הכבישים סמוך לגבול ישראל-מצרים, ובוטלו הלימודים בישובי האזור. התושבים נקראו להישאר במקלטים.

הפיגוע מתרחש על על רקע הערכות שגורמים איסלאמיסטיים במצרים מעוניינים לחמם את גבול ישראל-מצרים בשל הבחירות הנערכות במדינה. על רקע זה כבר שוגרו שתי רקטות גראד מסיני לעבר ישראל ביום שבת.
 

אולי יעניין אותך גם

שרי החוץ של אתיופיה, מצרים וסודן בפגישה בקינשאסה, בירת קונגו, בתחילת השבוע. צילום: Reuters/Hereward Holland

סכר הרנסנס: מצרים וסודן מזהירות מפני החרפת המשבר

סבב השיחות האחרון בניסיון לפתור את המשבר מול אתיופיה לא צלח. שר החוץ המצרי הודיע כי מדינתו תפנה לארגונים בינ״ל. בקרוב תתחיל אתיופיה שוב למלא את הסכר, ושתי המדינות האחרות חוששות מפגיעה