פורטל המפות הממשלתי

טלדור העלתה לאוויר את GovMap Govmap, אתר המנגיש לכלל הציבור מפות ותצלומי אוויר בחתכים שונים, בכלל זה נתוני נדל"ן, תשתיות, מידע אודות שירותים ציבוריים ומידע דמוגרפי

(צילום מסך)

חברת טלדור הודיעה היום על עלייתו לאוויר של GovMap - פורטל המפות הממשלתי של המרכז למיפוי ישראל – Govmap.gov.il. הפורטל פותח עבור המרכז למיפוי ישראל (מפ"י) על ידי קבוצת פתרונות GIS (ממ"ג - מערכות מידע גיאוגרפיות) בקבוצת טלדור מערכות כאמצעי לשיתוף הציבור במידע מגוון מבוסס מיקום. מפ”י הנו יחידת סמך מקצועית, הכפופה לשר הבינוי והשיכון, העוסקת בייזום, באפיון, בפיקוח ובבקרה של תהליכים ועבודות בתחום התשתיות הגאודטיות והמיפוי.

הפורטל, המאוחסן בתהיל"ה - חוות השרתים הממשלתית,  מכיל מעל ל- 120 שכבות מידע גיאוגרפיות ממגוון משרדי ממשלה המרכזות במקום אחד את מאגר הנתונים הגיאוגרפי של ישראל. המידע ב- Govmap כולל מפות ותצלומי אוויר בחתכים שונים, בכלל זה נתוני נדל"ן ככתובות מדויקות של מבנים, נתונים סטטיסטיים לכתובת על גבי מפה, גוש-חלקה, נתוני מזג אוויר ויישומים ייחודיים כגון חיפוש והצגת מידע תכנוני כמו תוכניות בניין עיר ותכניות מתאר ארציות, איתור  קווי תחבורה ציבורית בכל הארץ בעדכון יומי, יצירת שכבות אישיות ועוד. הפורטל אף מספק מידע אודות שירותים ציבוריים מסביב לכל כתובת כגון: סניפי בנק, דואר, תחנות אוטובוס, מוסדות חינוך, רשויות ממשלה, שרותי דת ועוד וכן הצגת נתונים דמוגרפיים: גילאים, מדד סוציו-אקונומי, התפלגות מגדרית, הכנסה, השכלה ועוד.

"אנו גאים על השלמתו בהצלחה של פורטל GovMap – מרכז המידע הגיאוגרפי המקיף בישראל. טלדור, החברה המובילה בישראל בתחום ה-GIS עם עשרות לקוחות מרוצים, שמחה להיות שותפה בפרויקט חשוב זה המנגיש את כל המידע הגיאוגרפי לציבור הרחב ומקדם את חזון הממשל הזמין לתועלת האזרח", אומר אריה רימיני, מנכ"ל חברת טלדור.

אולי יעניין אותך גם

bigstock

״חוק התקשורת הדיגיטלית - פגיעה קשה בפרטיות ובהגנה על המידע של אזרחי ישראל״

ארגוני החברה האזרחית מציינים בפנייה למשרד האוצר במכתבם המשותף כי נוסף על חוק תקשורת דיגיטלית, טיוטת חוק ההסדרים כוללת נושאים נוספים בעלי השלכות על הפרטיות והגנת הסייבר של הציבור, כגון שימוש בטכנולוגיות פרטיות-מסחריות לניטור מיקום המשתמש לצורך תחבורה ציבורית והרחבת השימוש בארנקים ואמצעי תשלום דיגיטליים בתחום הפיננסים