פוקס נכנס לתפקידו בנח"ל

אל"מ יהודה פוקס מחליף את אל"מ אמיר אבולעפיה בתפקידו כמפקד החטיבה. "אנו חווים טלטלה אזורית, וזה מחייב אותנו לדריכות רבה יותר", אמר בטקס חגיגי

טקס חילופי התפקידים (צילום: דובר צה"ל)

אל"מ יהודה פוקס נכנס אתמול לתפקידו כמפקד חטיבת הנח"ל. בטקס שהתקיים באנדרטת חטיבת הנח"ל בפרדס חנה, במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, החליף אל"מ פוקס את אל"מ אמיר אבולעפיה.

"בתקופה זו אנו חווים טלטלה אזורית, מציאות זאת מחייבת אותנו לדריכות רבה יותר ולגמישות מבצעית וארגונית כאחד", ציין אל"מ פוקס בטקס, שאמר ללוחמי החטיבה כי "אנו עומדים לקראת סיומה של תקופה ארוכה של פעילות מבצעית אינטנסיבית בגבול רצועת עזה ובהגנה על תושבי הדרום, פעילות זאת העמידה ומעמידה למבחן יומיומי את יחידות החטיבה שעומדות בו בצורה מקצועית וזוכות להערכה רבה".

אל"מ פוקס התגייס לצה"ל בשנת 1987 ושירת כלוחם בגדוד 890 של חטיבת הצנחנים. בשנת 1991 יצא לקורס קצינים וממנו המשיך כמדריך בבה"ד 1. מאוחר יותר שירת כמפקד מחלקה, סגן ומפקד הפלוגה המסייעת בגדוד 931 של חטיבת הנח"ל.

בעבר פיקד על פלוגת הנ"ט של הנח"ל בעת אסון המסוקים ובשנת 1999 היה למג"ד 931 של החטיבה, עד שנת 2001. לאחר מכן שירת כקצין אג"ם בעוצבת הגליל. בשנים 2006-2008 פיקד על החטיבה המרחבית יהודה ובשנת 2008 מונה לקצין אג"ם בפיקוד הדרום. בשנת 2009 מונה למפקד בה"ד 1. אל"מ פוקס בעל תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי הרצליה, נשוי ואב לשניים.

אולי יעניין אותך גם