פולין מתעניינת במטוס התדלוק

מטוס תדלוק שפותח בישראל מעורר עניין בצבא פולין. ההסבה על ידי התעשייה האווירית של דגם המטוס 767 של בואינג למטוס תדלוק נחשבת לאחת המתקדמות מסוגה

פולין תבחן בקרוב את מטוס הבואינג-767 שהתעשייה האווירית מסבה למטוס רב משימתי לתדלוק ולהטסת אח"מים.

ההסבה תוכננה על ידי חטיבת בדק של התעשייה האווירית ונחשבת לאחת המתקדמות מסוגה.

חיל האוויר הפולני מתכוון לרכוש שני מטוסי תדלוק כדי לשפר את היכולת המבצעית של מטוסי הקרב מדגם אפ-16 (F-16) שהוא מפעיל.

הבחינה של מטוס ה-767 המוסב, היא חלק מבחינת הצרכים של צבא פולין שאמורה להסתיים עד שנת 2013. חיל האוויר של פולין יבחן גם את מטוס האיירבאס-330 כפלטפורמה חליפית למטוס הרב משימתי.

עד אז, ישתמש חיל האוויר הפולני במטוסי תדלוק של ברית נאטו. מטוס הבואינג 767-300 אשר הוסב על ידי חטיבת בדק עבור חיל האוויר הקולומביאני כבר נמסר לו ומופעל מבצעית לכל המשימות שהוא מיועד לבצע. מטוס זה משמש להדגמת היכולות של המטוס ללקוחות פוטנציאליים .

התעשייה האווירית רכשה מטוס 767 משומש והסבה אותו על סמך הניסיון הרב שיש לה בהסבת מטוסי בואינג-707 למטוסי תדלוק עבור חיל האוויר הישראלי. מקורות בתעשייה האווירית אמרו כי שוק מטוסי התדלוק מחוץ לארצות הברית מאוד מוגבל אבל בכל זאת יש מדי פעם פוטנציאל ייצוא.

חיל האוויר האמריקני החליט לא מכבר להצטייד במטוסי תדלוק חדשים מתוצרת חברת בואינג. בברזיל יש דרישה מבצעית למטוסים כאלה אבל התוכנית היא להשתמש במטוס KC-390 -המיוצר בברזיל כפלטפורמה. למרות זאת קיבל חיל האוויר הברזילאי את כל הפרטים על מטוס ה-767 כפלטפורמה.

אולי יעניין אותך גם

הטלפונים החדשים של זום. קרדיט צילום: באדיבות החברה

זום משיקה שירותי טלפוניה בישראל

שירות ה-Zoom Phone, שכבר מוצע בעשרות מדינות, מאפשר ללקוחות להשתמש באפליקציה אחת מאוחדת לצורך שיחות טלפון, פגישות וידיאו וצ׳אט