"עשות" קנתה חברה בארה"ב

סכום הרכישה כ-3.4 מיליון דולר

לוגו החברה, עשות אשקלון

חברת עשות אשקלון, חברת בת של התעשייה הצבאית, דייוחה ביום שני לרשות לניירות ערך על הסכם לרכישת חברה יצרנית בארצות הברית. על פי ההודעה, החברה האמריקאית עוסקת בייצור מוצרים בתחום ההנעה ויש לה סינרגיה מלאה עם הפעילות בתחום של החברה.

עוד נאמר על ידי החברה הישראלית, כי "החברה האמריקאית תאפשר לבסס ולהרחיב את יכולות השיווק והביצוע של החברה בארצות הברית בתחום הממסרות וההנעה לשוק הצבאי והאזרחי".

מפעל "עשות" באשקלון מעסיק כ-400 עובדים ומתמחה במערכות הנעה לרכב קרבי משוריין, לתעופה ובמוצרי טונגסטן (מתכת כבדה). כמחצית ממכירות החברה מיועדות ליצוא. 

מההודעה שהעבירה "עשות" לבורסה עולה עוד כי מלוא ההחזקות בחברה יצרנית בארצות הברית נרכשו בסכום של כ- 3.4 מיליון דולר.

סכום הרכישה נקבע לאור הערכות שווי שבוצעו ולאחר מו"מ בין הצדדים, והוא צפוי להיות משולם במלואו במועד השלמת העסקה. החברה תממן את הרכישה ממקורותיה העצמיים או באמצעות הלוואות ממוסדות פיננסיים.    
 
השלמת העסקה כפופה לאישור ממשלת ישראל ואישור הממשל בארצות הברית. כזכור, לפני מספר חודשים החליטה הממשלה למזג את חברת האם של עשות אשקלון, תעש, לתוך רפאל, ואולם הליכי המיזוג מתעכבים בשלב זה.

 

אולי יעניין אותך גם

צילום: משטרת ישראל

פרשנות | נתניהו נגד שבתאי 

אחרי שנתניהו התנגש בנדב ארגמן בגלל הצהרתו של האחרון בדבר הסתה לאלימות ברשתות - הגיע תורו של המפכ״ל, קובי שבתאי במצעד הדגלים. בינתיים, שבתאי לקח אחריות וביטל את המצעד. בלשכת רוה״מ חששו לעקוף אותו