עזה: מחבל בכיר חוסל בתקיפת חיה"א

שני פעילים בגדודי אל-אקצה נהרגו בתקיפה של כלי טיס של חיל האוויר במרכז העיר עזה. אחד מהם, בכיר בארגון, שעמד מאחורי פיגוע ההתאבדות באילת בשנת 2007, בו נהרגו שלושה אזרחים ישראלים

חמושים בעזה (ארכיון:AP)

כלי טיס של החיל האוויר חיסל בצפון רצועת עזה שני פעילים בארגון גדודי חללי אלאקצה. מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בחולייה שעסקה בהכנות לביצוע פיגועי טרור כנגד אזרחי ישראל וכוחות הביטחון.

אחד ההרוגים, הוא עצאם צובחי איסמאיל בטש, פעיל בכיר בגדודי אל-אקצה.

על פי צה"ל ההרוג ניהל ושילח חוליות לבצע פיגועים בשטח ישראל. מדובר בפיגוע שבוצע בשנת 2007 בעיר אילת, אז נהרגו שלושה בני אדם בפיגוע התאבדות. מאז היה מעורב בניסיונות להוציא פיגועים נוספים, ששובשו וסוכלו טרם מימושם.

הפלשתינים מדווחים כי שישה בני אדם נוספים נפגעו בתקיפה. עדי ראייה סיפרו לסוכנות הידיעות הפלשתינית "מען" כי הפיצוץ בו נהרגו השניים אירע במכונית במרכז העיר עזה וכי הפיצוץ הרעיד את האזור.  

אולי יעניין אותך גם

bigstock

״חוק התקשורת הדיגיטלית - פגיעה קשה בפרטיות ובהגנה על המידע של אזרחי ישראל״

ארגוני החברה האזרחית מציינים בפנייה למשרד האוצר במכתבם המשותף כי נוסף על חוק תקשורת דיגיטלית, טיוטת חוק ההסדרים כוללת נושאים נוספים בעלי השלכות על הפרטיות והגנת הסייבר של הציבור, כגון שימוש בטכנולוגיות פרטיות-מסחריות לניטור מיקום המשתמש לצורך תחבורה ציבורית והרחבת השימוש בארנקים ואמצעי תשלום דיגיטליים בתחום הפיננסים