סקר: יותר ממחצית מתנגדים לתקיפה באיראן

בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי הוצגו נתונים המעידים כי האוכלוסייה בישראל כמעט חצוייה בדעתה לגבי תקיפה באיראן. 48% סבורים כי תקיפה היא דרך הפעולה המועדפת

למעלה ממחצית מהציבור היהודי בישראל סבור כי יש להימנע מתקיפה צבאית נגד הגרעין הצבאי האיראני, כך עולה מנתוני סקר חדש של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS), שהוצג בכנס השנתי של המכון. הכנס, שנערך בתל אביב, עומד השנה בסימן "חיפוש אחר הזדמנויות בסביבה סוערת".

לפי הסקר, 52 אחוזים סבורים כי יש להימנע מתקיפה, בעוד ש-48 אחוזים מאמינים כי תקיפה צבאית של מתקניה הגרעינים של איראן היא דרך הפעולה הישראלית המועדפת. עוד עולה מהסקר, שהציג האלוף (מיל') יהודה בן מאיר ושנערך בקרב מדגם מייצג כי רק 18 אחוזים מהציבור סבור שבמידה ואיראן תשיג נשק גרעיני היא תתקוף את ישראל במטרה להשמידה, ואילו כמעט שליש מהציבור סבור כי המשטר בטהרן אמנם יאיים על ישראל, אך יימנע מלתקוף אותה בשל חשש מתגובה ישראלית. כמו כן 62.5 אחוז מהציבור היהודי סבור כי ישראל תוכל להתמודד בהצלחה עם האיום הגרעיני האיראני.

מוקדם יותר נאם בפני באי הכנס שר הביטחון, אהוד ברק, והתייחס לסוגיית הגרעין האיראני. "ממשלת ישראל תקבל לבדה את ההחלטות בנושאים החיוניים לעתידו ולביטחונו של העם היהודי". ברק התייחס גם להבדלי הגישות בין ישראל לארה"ב בנושא התקיפה האפשרית והזכיר כי ישנם "הבדלים בגישה ובתקתוק השעונים".

אולי יעניין אותך גם