ספיידרטק הולכת לפירוק

הניסיונות למכור את החברה שנקלעה לקשיים כלכליים לא צלחו והיא תפורק

סנסור “טרנטולה”

חברת ספיידרטק שמפתחת ומייצרת מערכות התרעה מוקדמת להגנה היקפית  המבוססות על חיישנים סיסמיים תפורק, לאחר שלא נמצאו משקיעים בחברה שנקלעה לקשיים כלכליים. לפני מספר ימים נשלח מכתב לחברי דירקטוריון החברה שעידכן אותם במהלך.

כזכור, החברה שמחזיק המניות הראשי שלה הוא עופר גלזר, איש העסקים ובעלה לשעבר של שרי אריסון, ויושב ראשה הוא האלוף במיל' עמירם לוין, נקלעה למשבר כספי לפני מספר חודשים והפסיקה את פעילותה. עד לאחרונה נציגי החברה עוד קיימו מגעים עם חלק מהתעשיות הביטחוניות הגדולות בארץ, וביניהן רפאל, במטרה למכור את החברה או את הידע שפיתחה, אך מאמצים אלה לא נשאו פרי.

ספיידרטק הוקמה בשנת 2004, החברה עוררה עניין רב במערכת הביטחון משום שפיתחה חיישנים סיסמיים המסוגלים לאתר פעילות תת-קרקעית, כך שצה"ל יוכל לדעת בזמן אמת היכן נחפרות מנהרות בגבול עזה. לפני כ-10 חודשים צה"ל אף החל לבחון בדרום הארץ סנסור שפיתחה החברה בהשקעה של 12 מיליון ואמור להקנות יכולות "תלת ממדיות".

האלוף במיל' עמירם לוין אמר לישראל דיפנס: "זה היה הפתרון המצויין למנהרות שמאיימות על עזה, אבל לא הייתה לו תמיכה כלכלית".

אולי יעניין אותך גם

Palestinian President Mahmoud Abbas attends a virtual meeting with Palestinian factions over Israel and the United Arab Emirates' deal to normalise ties, in Ramallah in the Israeli-occupied West Bank September 3, 2020. Alaa Badarneh/Pool via REUTERS

הבחירות ברשות: עוד לפני שהתברר האם אכן יתקיימו - אבו מאזן כבר מסתמן כמפסיד המרכזי

הרשות שילמה מחיר כבד של מאבקים פנימיים מרים ופגיעה בדימויה מבית ומחוץ תוך שהומחש הפער בינה לחמאס. עם זאת, ביטול הבחירות ברשות לא צפוי להוביל ל"אביב פלסטיני"