סעודיה ופקיסטן מעוניינות בטנק הטורקי החדש Altay

הטנק החדש אמור להיכנס לייצור בקרוב. עד היום פותחו חמישה אבי טיפוס. בנוסף, טורקיה גם מפתחת עבורו מערכת הגנה אקטיבית

לפי פרסום באתר hurriyetdailynews, סעודיה ופקיסטן הביעו התעניינות בטנק הטורקי. מדובר בפרויקט אדיר ממדים המוערך בהשקעה טורקית של כ-6.2 מיליארדי דולרים בפיתוח הטנק. לפי הדיווח, יוצרו ממנו חמישה אבי טיפוס שונים עד כה. [אינפוגרפיקה]

אתר militaryfactory טוען כי טורקיה הזמינה 1000 טנקים כאלו. מחיר משוער ליחידה סביב 5.5 מליוני דולרים. פיתוח הטנק נעשה בשיתוף חברת יונדאי מקוריאה הדרומית מפתחת טנק ה-K1 וה-K2.

הקבלן הראשי הוא חברת Otokar, וקבלן משנה היא חברת Roketsan שתפתח את המיגון. חברת Makine ve Kimya Endustrisi Kurumu גם תתשתף בפיתוח מערכות הטנק.

נקודה מעניינת נוספת היא שטורקיה רוצה לפתח מערכת הגנה אקטיבית לטנק זה בשם Akkor. כך לפי פרסום באתר defenseworld. נכון להיום, רק ישראל פיתחה מערכת מבצעית ורוסיה מערכת עובדת, אך לא מבצעית. גם ארה"ב הגדולה מנסה לפתח מערכת כזו כבר לא מעט שנים ללא הצלחה. לפי הפרסום, חברת Aselsan הטורקית תהיה אחראית על הפיתוח.

עלות ההשקעה הראשונית בפיתוח היא 57 מליוני דולרים. מיבצוע המערכת צפוי ב-2020. ייצור סדרתי יתחיל ב-2017 ובתוך שלוש שנים יצויידו 250 טנקים. כך לפי פרסום באתר janes. לפי אותו פרסום, המערכת מפותחת בצורה מודולרית, כך שתתאים למגוון פלטפורמות רק"מ. המערכת תכלול גם אמצעי הגנה רכים וגם קשים. כמו גם, ארבעה מכ"מים שיתנו זיהוי של 360 מעלות בחפיפה [כל מכ"מ סורק קשת של 100 מעלות].

לפי תצוגת המערכת בתערוכת IDEF, האמצעים הקשים מבוססים על פגז שמתפוצץ בסמוך לאיום. לפי סרטון שפרסמה החברה, הפגז כולל מרעום קרבה שחש את האיום מתחתיו, ואז הוא מתפוצץ.

 

אולי יעניין אותך גם