סין חושפת טנק חדש

הטנק, תחת המותג 99G, מצויד בתותח 125 מ"מ ומסוגל לירות לטווחים ארוכים יותר מאשר ה-T72 הרוסי. כך על פי דיווח בערוץ החדשות הסיני

הטנק החדש של סין, ה-99g, הוצג לראשונה במהלך תרגיל שנערך באזור הצבאי ליד הגבול בין סין וצפון קוריאה ב-28 בדצמבר 2013 , כך על פי דיווח של רשת הטלוויזיה המרכזית של סין (CCTV ) .
הגרסה העדכנית ביותר של ה-99 , כוללת תותח 125mm המסוגל לחדור את השריון של טנקים מודרניים הנמצאים בשימוש על ידי צבאות מערב , כולל הצ'לנג'ר הבריטי וה-M1 של ארה"ב. הטנק הסיני כולל גם תחמושת לטווח ארוך יותר מטנק ה-T72 הרוסי, כמו גם מערכת בקרת אש טובה יותר, נאמר בדיווח.
צבא השחרור העממי טרם חשף פרטים של הטנק, אולם ערוץ הטלוויזיה חשף כי ה-99 נפרס כחלק מתרגיל צבאי שנערך בין האזור של הר Changbai ונהר Heilongjiang - רק 220 קילומטרים מצפון קוריאה.
כ-100,000 אנשי צבא גויסו לתרגיל, כך על פי דיווח מסיאול, שהוסיף כי סין מוכנה לשלוח את יחידות הצבא ה=39 וה-40 לקוריאה הצפונית , אם יוכרז מצב חירום.
לדברי העיתון הדרום קוריאני ,יחידת 39 של הצבא - אשר השתתפה במלחמת קוריאה - תהיה מסוגלת להתגבר על צבא קוריאה הצפונית, בעלת בריתם לשעבר , בסכסוך פוטנציאלי. בינתיים, יודעי דבר טוענים כי היחידה מצוידת בטנקים מדגם 99g .

אולי יעניין אותך גם