סוריה: קרבות במרכז דמשק

ארגוני האופוזיציה בסוריה מדווחים על קרבות עזים בין המורדים לכוחות הביטחון בשכונה מרכזית בדמשק. על פי דיווח אחד, כ-80 מאנשי כוחות הביטחו נהרגו בחילופי האש

(תמונה: flickr Watchsmart)

האם הלחימה מתקרבת לארמון השלטון של אסד? דיווחים מסוריה מתארים קרבות עזים שהחלו בסביבות חצות הלילה (בין ראשון לשני) ברובע מרכזי בבירה דמשק. על פי הדיווחים המגיעים מארגוני האופוזיציה כ-80 מאנשי כוחות הביטחון של הנשיא אסד נהרגו עד כה בקרבות וכ-200 איש נפצעו.

על פי עדי ראייה, המשטרה חסמה כמה מהצירים הצדדיים בשכונה והחשמל לבנייני המגורים הופסק. אתמול דווח על 67 בני אדם שנהרגו בקרבות בין המורדים לכוחות הנאמנים למשטר אסד.

במקביל פורסם דו"ח שנערך על ידי מכון מחקר שבדי בינ"ל הקובע כי בין 2007-2011 הכפילה דמשק פי שישה את היקף רכישת מערכות הנשק, בהשוואה לשנים שקדמו לעריכת המחקר. על פי המכון 72 אחוזים מאמצעי הלחימה נרכשו מרוסיה. על פי הנתונים סוריה רכשה מסוריה מערכות הגנה אווירית וטילים כנגד ספינות.

יש לציין כי המחקר בדק נתונים עד לתחילת שנת 2011. הוא אינו כולל את רכישת מערכות הנשק על ידי משטר אסד מאז החלה ההתקוממות העממית במדינה לפני כשנה. יש לציין כי בינתיים פורסם כי סוריה רכשה מרוסיה עשרות מטוסים אימון, מדגם יאק-130, המסוגלים גם לשאת נשק.

אולי יעניין אותך גם