סופרים הזמן לתקיפה

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח כי נשיא ארה"ב אומר בשיחות סגורות כי ארה"ב הציבה לעצמה יעד של שנה וחצי עד לתקיפה באיראן, במידה וזו תתקרב להרכבת פצצה גרעינית

נתניהו ואובמה (ארכיון: אבי אוחיון, לע"מ)

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, אומר בשיחות סגורות עם מקורביו כי יקציב חלון זמן של שנה וחצי בטרם יחליט לתקוף את איראן, כך מדווח העיתון "ידיעות אחרונות". על פי הערכת הנשיא, בתום תקופה זו איראן תגיע ל"שלב הקריטי" לפני הרכבת פצצה גרעינית.  

גורמי ממשל בוושינגטון מבהירים כי במקרה של פעולה ישראלית עצמאית, לא יעניקו לישראל תמיכה בזירה הבינלאומית ולא יגבו אותה אל מול מעצמות העולם האחרות. לשם כך החליטו בממשל האמריקאי לגבש חבילה של סיוע ביטחוני מורחב לישראל, כך שזו האחרונה לא תתפתה לפעול באופן עצמאי.

הערב יגיע לביקור שר ההגנה האמריקאי, ליאון פאנטה, שייפגש מחר עם ראש הממשלה ושר הביטחון. סוגיית התקיפה באיראן צפוייה לעמוד במרכז הדיונים. במקביל אישר הלילה הקונגרס האמריקאי את החרפת הסנקציות על איראן. העיצומים החדשות כוללים קנסות גדולים לחברות שלא יפחיתו את רכישות הנפט והגז מטהראן וסנקציות נוספות על גופים שיסחרו עם חברות ביטוח הפועלות בתחום האנרגיה באיראן.

אולי יעניין אותך גם

Saudi Crown Prince Mohammed Bin Salman. Bandar Algaloud/Courtesy of Saudi Royal Court/Handout via REUTERS 

דעה | בסעודיה הבינו - המעצמה האזורית היא איראן. לא ישראל 

בחודשים האחרונים סעודיה מתקרבת לאיראן מתוך הבנה שישראל וארה״ב אינן מסוגלות לעצור את תכנית הגרעין הצבאית של טהרן. לצדה גם מצרים. חלק מהאחריות רובצת על ירושלים שסיפקה הבטחות ללא תוצאות בשטח