סוף לפרויקט המל"ט האירופאי?

תאגיד EADS שוקל את המשך פיתוחו של המל"ט "טלריון", מה שיכול לפתוח שוק נוסף למל"טים ישראליים

מל"ט מדגם "טלריון"

תאגיד EADS האירופאי החליט להקטין בצורה משמעותית את השקעותיו בפיתוח ה"מל"ט האירופאי" מדגם "טלריון", דבר המגדיל באופן משמעותי את הסיכויים ליצוא של מערכות מל"ט תוצרת ישראל לאירופה.

"הבינו שם שלא מספיק שיש מידע טכני, צריך לדעת להפוך אותו למערכת מבצעית וזה הטריק המרכזי" אמר היום מקור ישראלי. לדברי מקורות ישראליים נוספים ההחלטה של EADS פותחת שוק גדול מאוד למערכות המל"ט הישראליות.

פיתוח ה"טלריון" היה תוצאה של שיתוף פעולה בין התאגיד האירופאי והתעשייה האווירית הטורקית, אך הוא נתקל בקשיים רבים ולפני מספר ימים החליט התאגיד שלא להמשיך בפרויקט. עם זאת, פיתוחן של טכנולוגיות נלוות ימשך.

מנכ"ל תאגיד EADS, לואי גלוא, אמר לפני מספר ימים כי מדינה אחת או שתיים אינן יכולות להרשות לעצמן לפתח מערכת לבדן וכי "חייבת להיות תכנית מל"ט אירופאית או שאירופה תמשיך לרכוש מל"טים מארה"ב וישראל".

צרפת וגרמניה כבר מפעילות מל"טים ישראלים מתוצרת חברות כגון אלביט מערכות ותעשייה אווירית. כמו כן, הפרויקט הבריטי "ווצ'קיפר" מבוסס על המלט מדגם הרמס-450 של אלביט מערכות.

אולי יעניין אותך גם

Modular Intercept Drone Avionics Set (MIDAS) by Aurora Flight Sciences

This work, U.S. Army Yuma Proving Ground hosts groundbreaking counter-small UAS demonstration, by Mark Schauer, identified by DVIDS

תעשייה אווירית וXTEND הישראליות עלו לגמר בתצוגת מערכות נגד רחפנים של הצבא האמריקאי

Skylord Griffon מתוצרת XTEND, ה- Drone Kill Drone (DKD) של אלתא צפון אמריקה, וסט האוויוניקה של מל"ט מודולרי (MIDAS) של Aurora Flight Sciences השתתפו בתצוגה שתוכננה על ציר זמן קצר שהחל בסוף ינואר האחרון