סוללות אס-300 בדרך למצרים?

אם הדיווח באתר itar-tass יתממש והעסקה תצא לפועל, כיצד תתמודד ישראל עם סוללות ה-S-300 שיוצבו על אדמת מצרים. האם מדינת ישראל תכיל את הסוללה או שאנו צפויים לאקורד סיום כמו בסוריה או איראן

סוללות אס-300 בדרך למצרים?

סוללת S-300 - ויקיפדיה

האם מצרים תרכוש מרוסיה סוללות S-300? לפי דיווחים ברשת, הסוללות שהיו מיועדות לסוריה כנראה ימצאו את עצמן לגבול הדרומי. כך על פי דיווח באתר itar-tass.com.

לפי האתר, ייצור סוללות S-300 צפוי להיפסק בשנה הבאה ובבמקומן ייוצרו סוללות S-400 שישמשו את צבא רוסיה וגם יועמדו למכירה בשוק הבינלאומי. בינתיים חושבים ברוסיה מה לעשות עם הסוללות שכבר יוצרו עבור אסד, ואחת החלופות היא למכור אותן לסיסי. נזכיר כי בסוף שנה שעברה סעודיה העמידה לטובת מצרים מענק של 2 מיליארדי דולרים לטובת רכישת נשק רוסי.

דיווח באתר altahrir מגלה שמפקד ההגנה האווירית של מצרים, Abdel Moneimal-Terras, יצא אתמול למוסקבה לדון בתרגיל משותף בין הצבאות בעתיד הקרוב וכן ברכש ציוד צבאי. אם העסקה אכן תצא לפועל, מדובר בסגירת מעגל עבור מצרים שמחפשת לקנות סוללות S-300 כבר משנת 1996 (מקור).

מה המשמעות עבור טייסי חיל האוויר הישראלי? ובכן, אם מדובר בגרסת ה-S-300PMU-2, זה אומר שזו סוללה עם טווח זיהוי של 300 ק"מ וטווח פגיעה של כ-150 ק"מ. במילים אחרות, אם סוללה כזו תוצב באזור סואץ (סביר להניח שישראל לא תאפשר הצבתה באדמת סיני), המכ"מ שלה יכסה חצי משטח מדינת ישראל. החצי הדרומי. אם היא תוצב באזור פורט סעיד, היא תכסה כמעט את כל שטח מדינת ישראל. זה אומר שכל יציאה של מטוסים או טילים לכיוון מצרים (אם וכאשר) תזוהה כבר בשטח ישראל.

זאת בהנחה כמובן שישראל לא מחזיקה ביכולות לשיבוש המכ"מ של ה-S-300 - טענה שהושמעה בעבר בכלי תקשורת זרים (מקור).