סוכל ניסיון להנחת מטען בעזה

חיל האוויר, בשיתוף כוחות שריון, תקף חולייה שניסתה להניח מטען ליד גדר המערכת בצפון הרצועה. הפלשתינים מדווחים על הרוג ושני פצועים

גדר המערכת בעזה (ארכיון: אתר צה"ל)

כלי טיס של חיל-האוויר, בשיתוף כוחות שריון, ירו בחוליית מחבלים אשר עסקה בהנחת מטען בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה בחוליה. במהלך התקיפה זוהה פיצוץ מטען שהיה ברשות המחבלים, אותו נערכו להניח בסמוך לגדר המערכת בניסיון לפגוע בכוחות צה"ל.

הפלשתינים מדווחים כי התקרית נהרג אדם אחד ושני נפצע באורח קשה. כוחות ההצלה בעזה דיווחו כי במקום נמצא פצוע נוסף.

התקיפה האחרונה ברצועת עזה נרשמה בסוף החודש שעבר, כשכלי טיס של חיל-האוויר תקפו מנהרת טרור בצפון רצועת עזה ומוקד פעילות טרור במרכז הרצועה. זוהתה פגיעה מדויקת במטרות.

מדובר צה"ל נמסר עוד כי "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

אולי יעניין אותך גם

bigstock

״חוק התקשורת הדיגיטלית - פגיעה קשה בפרטיות ובהגנה על המידע של אזרחי ישראל״

ארגוני החברה האזרחית מציינים בפנייה למשרד האוצר במכתבם המשותף כי נוסף על חוק תקשורת דיגיטלית, טיוטת חוק ההסדרים כוללת נושאים נוספים בעלי השלכות על הפרטיות והגנת הסייבר של הציבור, כגון שימוש בטכנולוגיות פרטיות-מסחריות לניטור מיקום המשתמש לצורך תחבורה ציבורית והרחבת השימוש בארנקים ואמצעי תשלום דיגיטליים בתחום הפיננסים