סגן ראש שב"כ חדש

ראש הממשלה אישר את המלצת ראש שירות הביטחון הכללי יורם כהן, למינויו של נ' לתפקיד סגן ראש השב"כ

לארגון שירות הביטחון הכללי ימונה בקרוב סגן ראש ארגון חדש. המלצתו של ראש השב"כ יורם כהן למינויו של נ' לתפקיד סגנו אושרה על ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

לתפקיד יכנס נ' , בן 51, בוגר תואר ראשון במדעי המדינה באוניברסיטת חיפה ותואר שני במכללה לביטחון לאומי (מב"ל), שמילא ב-28 שנותיו בשירות הביטחון הכללי שורה ארוכה של תפקידים בחזית העשייה הסיכולית של הארגון.

בשנים 2003-2007 שימש כראש אגף המבצעים במסגרתו ניהל ופיקד על מאות מבצעי סיכול טרור. בארבע השנים האחרונות משמש נ' כראש מחלקת ביטחון בחו"ל אשר אמון על ביטחון נציגויות ישראל והתעופה הישראלית במספר מדינות בחו"ל.

מהשב"כ נמסר כי ראש השב"כ בטוח כי ניסיונו המבצעי והניהולי של נ' יסייעו רבות להצלחתו של השירות בהתמודדות מול האתגרים השונים המונחים לפתחו בשנים הקרובות.

נ' יכנס לתפקיד סגן ראש השירות בחודש אוגוסט הקרוב, ויחליף בכך את י', אשר מיועד לצאת לשנת לימודים. י' נחשב עד לאחרונה כמועמד המוביל לתפקיד ראש השב"כ, אך ראש הממשלה העדיף את נתניהו על פניו.

אולי יעניין אותך גם

יואב הר אבן, מנכ״ל רפאל ויו״ר אירונאוטיקס. צילום: רפאל 

דיווח: יועמ״ש הממשלה לא רוצה להתערב בפרשת אירונאוטיקס - חושש מתקרית מדינית 

״היועמ"ש חושש כי ניהול ההליך יגרום לפגיעה מדינית משמעותית למדינת ישראל במסגרת ניהול המשפט והבאת עדים מחו"ל כדי לבסס את טענת החברה לאכיפה בררנית״, כותבים בפרסום בגלובס