נפתח האתגר של קוואלקום

הזוכה האזורי בתחרות QPrize יקבל מימון של 100 דולרים. הזוכה העולמי יקבל סכום נוסף של 150,000 דולר. כל המימון יהיה באג"ח ניתן להמרה של קוואלקום

Qualcomm Incorporated, באמצעות זרוע השקעות הון סיכון של החברה, Qualcomm Ventures, השיקה את התחרות הבינלאומית QPrize™ לשנת 2014 להשקעות בשלבים ראשוניים (seed).

מטרת התחרות היא לזהות ולממן את חברות הטכנולוגיה המבטיחות הבאות של התעשייה, הנמצאות בשלבי התפתחות מוקדמים. תחרות QPrize פתוחה ליזמים בסין, אירופה, הודו, ישראל, קוריאה, אמריקה הלטינית וצפון אמריקה.

עולה לגמר אחד מכל אזור יזכה ב-100,000 דולר במימון מסוג הלוואה אג"ח ניתנת להמרה מ-Qualcomm כמימון לשלבים ראשוניים והוא יוזמן להתחרות מול העולים לגמר מאזורים אחרים בשלב הגמר – QPrize Grand Finals. הזוכה העולמי יקבל סכום נוסף של 150,000 דולר במימון מסוג אג"ח ניתנת להמרה, שנועד לסייע ביישום התוכנית העסקית החדשנית של החברה הלכה למעשה. 

"תחרות QPrize מאפשרת לנו לבחון חברות בשלבים מוקדמים מאוד באזורי מפתח ברחבי העולם ולממן את הגל הבא של חברות חדשניות מבטיחות. המשתתפים בשנה שעברה הגדירו מחדש את היכולות של הטכנולוגיה הניידת, דבר שהודגם הלכה למעשה כאשר הזוכה בגמר, חברת iOnRoad מישראל, נרכשה תוך פחות מ-30 יום לאחר התחרות. תחרות QPrize משמשת כנקודת תיקוף חשובה עבור רבות מחברות הסטרט-אפ האלה ואנו נשמח להמשיך לטפח את ההתפתחות ולמנף את המותג QPrize כדי להעלות עוד יותר את המודעות לטכנולוגיות פורצות הדרך האלה", אמר נגראז' קשיאפ (Nagraj Kashyap), סגן נשיא בכיר ב-Qualcomm Ventures.

המועד האחרון להגשת תוכניות עסקיות הוא 18 באפריל 2014. Qualcomm Ventures תבחר מתוך מאגר ההצעות המתחרות עד שמונה חברות, שיעלו לגמר בכל אחד משבעת האזורים. העולים לגמר ישתתפו בתחרות אזורית, שבה כל אחת מהחברות תיבחן על ידי צוות מומחים בהתאם ליתרונות של החידוש הטכנולוגי, פוטנציאל השוק שלו, יכולות הניהול של החברה ויכולת המימוש של התחזיות הפיננסיות הכלולות בהצעה.

תחרות QPrize של Qualcomm Ventures פתוחה כעת לרישום. לפרטים נוספים, לרבות פרטים על הזוכים בעבר, כללים ותקנות, הנחיות להגשת מועמדות, או כדי להגיש את התוכנית העסקית שלך, בקר באתר בכתובת http://www.qprize.com 

אולי יעניין אותך גם