נעצר חשוד בדקירה בפסגות

תושב השטחים נעצר בחשד שדקר ילדה ביישוב פסגות באוקטובר 2013. בחקירתו הודה במעשים

הותר לפרסום כי בעקבות מידע מודיעני אשר הגיע ממשטרת ישראל מחוז ש"י, נעצר חשוד שהודה בחקירתו בשב"כ בביצוע דקירה של ילדה בישוב פסגות ב-5 באוקטובר 2013.

בעקבות המידע שהתקבל ממשטרת ישראל מחוז ש"י נעצרו שני חשודים: עבדאללה שחדה עבדאללה אבו קביטה, יליד 1992, תושב אל בירה. שבל עאטף שבלי קרעאן, יליד 1994, תושב אל בירה.

בחקירתו מסר עבדאללה כי תכנן לפרוץ לבית בפסגות על מנת לגנוב נשק, לטענת עבדאללה הנשק היה דרוש לו על רקע סכסוך אישי. כמו כן, עולה מפרטי החקירה כי עבדאללה הגיע עם חברו שבלי לישוב פסגות מספר ימים טרם ביצוע הדקירה, חתך את הגדר ונכנס לאזור הבית. לאחר שהבחין ברכב הנוסע סמוך אליו החליט לשוב על עקבותיו.

ב-5 באוקטובר 2013  יצא עבדאללה בשנית לכיוון פסגות, הפעם לבדו. עבדאללה חדר לישוב דרך אותה פרצה בגדר ועלה לכיוון הבית הקיצוני בישוב. בזמן שהילדה שבה לביתה נתקלה בעבדאללה, הוא הופתע ודקר את הילדה בכתפה ונמלט חזרה לכיוון רמאללה.

לגבי הרקע לאירוע אם לאומני או פלילי, הנושא עדיין בחקירה וטרם הוברר. מפקד תחנת בנימין סנ"צ דודי חיון ביקר בבית המשפחה ועדכן את משפחת הילדה בדבר נסיבות האירוע כפי שעלה בחקירה וכן לגבי מעצרם של שני החשודים. החקירה נמשכת ובסיומה יועבר התיק לפרקליטות הצבאית להגשת כתבי אישום.