נעצרו מתכנני הפיגוע בבת ים

צה"ל והשב"כ עצרו את החולייה, המשתייכת לג'יהאד האיסלאמי. חברים בה עשרה פעילים

הותר לפרסום כי נעצרה חוליית המחבלים שעמדו מאחורי התכנון וההוצהא לפועל של הפיגוע באוטובוס בבת ים בשבוע שעבר, שרק במזל התסיים ללא נפגעים. כזכור, אחת מנוסעי האוטובוס הבחינה בחפץ חשוד והתריעה על כך בפני הנהג. מייד הנוסעים הורדו מכלי הרכב. המטען פוצץ על ידי חבלני המשטרה. המעצרים בוצעו בפעילות משותפת על שב"כ וצה"ל.

קצין בכיר בפיקוד מרכז סיפר כי "אנחנו עשרה ימים אחרי החוליה הזו. המחבל יצא דרך דהרייה באזור חברון, חובר לבדואי ישראלי שמביא אותו למרכז הארץ. מעבר לרביעייה הזו יש עשרה עצורים נוספים שקשורים לתשתית.

"כוח של חטיבת עציון נכנס למקום שבו הערכנו שבו ייצרו את המטען ופוצץ 25 קילו חומר נפץ שזו כמות נכבדת שיועדה לפיגועים נוספים. הנחת העבודה היא שנמנעו פיגועים נוספים שהחוליה הזו ניסתה להוציא. מי שפיקד יום יומי על האירוע. החוליה הזו לא הייתה מוכרת לנו. חלק מהם מוכרים למערכת הביטחון אבל לא הייתה התרעה ספציפית ונקודת ההתחלה הייתה הפיגוע.

"המעצרים בוצעו בבית לחם בימים האחרונים. אין כיום שום התרעה באוגדת איוש לפיגוע בעורף ישראל, כפי שגם לפיגוע בבת ים לא הייתה התרעה, וזה מה שבדיוק מטריד את השב"כ וצה"ל".

אולי יעניין אותך גם

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף (בה"ד 16) עובר מצריפין למשכנו החדש ברמלה 

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

אחרי 37 שנים: בסיס חטיבת החילוץ וההדרכה של פיקוד העורף עובר לרמלה 

הבסיס החדש משתרע על שטח של 120 דונם, מתוכם 15,300 מ"ר בנוי, וכולל: משרדים, מבני מגורים, כיתות לימוד והדרכה, מרכז לוגיסטי, מטווח מקורה, נשקייה, מסלול מכשולים, מגרש כדורסל וטריבונה