ניסוי יירוט ראשון מוצלח למערכת "שרביט קסמים"

המערכת אמורה להעניק מענה לאיום הרקטות בעלות טווח קצר ובינוני ולעבות את מערך ההגנה האווירי של ישראל

מנהלת "חומה", הפועלת במסגרת המנהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית (מפא"ת) של משרד הביטחון הישראלי, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה בפני טילים האמריקאית (MDA), השלימו את סבב ניסויי הפיתוח הראשוני של מערכת "שרביט קסמים" בביצוע ניסוי יירוט מוצלח ראשון בשדה ניסויים.

זהו ניסוי מערכתי ראשון במערכת "שרביט קסמים", המפותחת עבור משרד הביטחון על ידי חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות וחברת רית'יאון האמריקנית. נתוני הניסוי יאפשרו את המשך הפיתוח של מערכת שרביט קסמים, ואת המשך ניסויי הפיתוח הדרושים עד להבשלה מבצעית של המערכת בעתיד.

מערכת " שרביט קסמים" נועדה להעניק למדינת ישראל שכבת הגנה נוספת מפני טילים לטווח קצר ובינוני ובכך לאפשר עיבוי מערך ההגנה על מדינת ישראל מפני איומי הטילים והרקטות. הקבלן הראשי לפיתוח מערכת הנשק "שרביט קסמים" הינה חברת רפאל אשר פועלת בשיתוף חברת "Raytheon" האמריקנית.

מכ"ם המערכת מפותח על ידי חברת אלתא ומערכת השליטה והבקרה על ידי חברת אלביט מערכות.

אולי יעניין אותך גם

דיווח: משרד הביטחון האוסטרלי עצר את תכנית מערכת ניהול קרב של אלביט - ללא סיבה

באתר australiandefence מפרסמים כי אלביט מערכות אוסטרליה קיבלה הודעה מוקדמת החודש על הפסקת השימוש בגרסת ה- BMS הקיימת במערך השדה בצבא. אין שינוי במערכת לטובת מערך האימון. האתר טוען כי מדובר באניגמה, היות ולא ניתנה סיבה לעצירת הפעילות