ניטור התקפת סייבר בתלת ממד

חברה יפנית בשם NICT עתידה לשנות את עולם אבטחת המידע עם מערכת שו"ב תלת ממדית שמראה את התקפות הDDoS בשלושה ממדים. בניסוי הראשון של המערכת היא הצליחה לעקוב אחרי כמעט 200,000 כתובות IP ייחודיות בזמן אמת

מערכת ניטור תלת ממדית להתקפות סייבר בשם Daedalus (צילום מסך)

ככל שהאינטרנט הופך גדול יותר, ההתקפות בסייבר נעשות יותר תכופות ומשוכללות, ולעקוב אחרי כולן זו כמובן משימה בלתי אפשרית. למרות שבקולנוע תמיד רואים את ההצגה המגוחכת של הבונקרים עם מסכים תלויים על קירות שלמים עם כל הפרטים הקשורים להאקר, המציאות הוכיחה שהאמת רחוקה מדמיון התסריטאים בהוליווד. זה היה נכון עד היום.  

חברה יפנית בשם NICT חשפה מערכת בשם Daedalus השיקה מערכת ניטור התקפות סייבר תלת ממדית שתביא למהפכה בדרך בה חברות, ואפילו מדינות, יכולות לפקח על התקפות בסייבר בייצוג 3D בזמן אמת. המערכת היא לא רק דרך של חברות לפקח על התקפות סייבר מחוץ לחברה, אלא גם מה שקורה בתוכו. אם מישהו מקבל הודעת דוא"ל עם וירוס למשל, המערכת יכולה לזהות במהירות את כתובת ה-IP שמפיצה אותו ולסגור את המחשב באופן מיידי.

NICT הציגו לאחרונה את התוכנה שלהם ועקבו אחרי 190.000 כתובות IP בזמן אמת. ההדמיה כשלעצמה היא חגיגה לעיניים עם כדורים תלת ממדים מסתובבים במרחב (שהוא האינטרנט עצמו), כאשר כל כדור מייצג את קבוצת המחשבים התוקפת. התוכנה יכולה לפקח על גופים מרובים בבת אחת ולקבל הודעות באמצעות ייצוג גרפי 3D כאשר התקפת הסייבר מתרחשת. זה לא רק כשזה קורה, אבל גם המקום שבו זה קורה ומי הוא התוקף.

קל לדמיין את התרחבות המערכת בה אתה מסוגל לראות את ה-IP של מקור ההתקפה על גבי מפה, ודרכו לקבל תצוגה של מקום התוקף או את נתיב ההתקפה אם היא מנותבת דרך מספר מקומות. המערכת יכולה לחסוך לחברות בעלויות הניטור והמעקב אחר התקפות סייבר.

NICT Cyber-Attack 3D Monitoring System

אולי יעניין אותך גם