נחשפה מנהרה סמוך לגדר המערכת

כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית חשף אתמול מנהרה התקפית שיועדה לביצוע פיגוע בשטח ישראל. מדובר במנהרה הראשונה שנחשפת לאחר מבצע "עמוד ענן"

צה"ל חשף אתמול בשעות הצהריים פיר של מנהרה התקפית סמוך לגדר המערכת ליד קיבוץ ניר עוז. זו המנהרה הראשונה הנחשפת מאז סיום מבצע "עמוד ענן" אך בצה"ל מעריכים כי היא נחפרה עוד בטרם המבצע.

המנהרה נחשפה על-ידי כוח צה"ל שעסק בפעילות מבצעית סמוך לגדר בדרום רצועת עזה. היא ממוקמת כמה מאות מטרים מהגדר, רוחבה של המנהרה הוא כחצי מטר ועומקה ארבע מטרים והיא ממוקמת כמה מאות מטרים מגדר המערכת.

מזג האוויר הסוער בשבוע האחרון גרם ככל הנראה לקריסת הפיר של המנהרה, הערכה בצה"ל היא שהמנהרה יועדה לביצוע פיגוע חדירה ואולי גם חטיפה לשטח רצועת עזה.

לדברי בכירים בצה"ל מנהרה בסדר גודל כזה לא הייתה יכולה להיחפר ללא ידיעת החמאס וכלל הנראה גורמים בארגון הם שאחראים לחפירתה. בצבא ממשיכים לחקור את העניין, ובין היתר מנסים לבחון את מועד חפירת המנהרה.

מדובר צה"ל נמסר כי "בצה"ל רואים אירוע זה בחומרה, המהווה ניסיון לביצוע פעולת טרור כנגד אזרחים וכוחות ביטחון בשטח ישראל".

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden And Vice President Kamala Harris walk from the Rose Garden of the White House to the Oval Office Friday, March 12, 2021, following their remarks celebrating the passage of the American Rescue Plan. (Official White House Photo by Adam Schultz)

דעה | עצמאות 73: ישראל מגדלת עמוד שדרה ויוצאת נגד ארה״ב 

ישראל החליטה להתעמת עם ארה״ב סביב הסכמות הגרעין במהלך שחושף עמוד שדרה ישראלי. למרות הנזק האפשרי ביחסים, נראה כי בירושלים עתידים לאשר עוד מבצעים באיראן אם ביידן לא ייסוג מהסכמות 2015