נגמ"ש 'נמר הנדסה' בניסוי מיוחד של מחלקת הנדסה קרבית

נגמ"שי הנמר בתצורה מיוחדת לשימוש כוחות ההנדסה, יאפשרו לכוחות הלוחמים להתגבר על מכשולים בשדה הקרב, עם המיגון המקסימלי של מערכת 'מעיל רוח'

נגמ"ש 'נמר הנדסה' בניסוי מיוחד של מחלקת הנדסה קרבית

קרדיט: מנת"ק, משרד הביטחון

מנת"ק (מנהלת הטנק) במשרד הביטחון בשיתוף גורמי צה"ל שונים החלו השבוע בניסוי מבצעי מיוחד של מחלקת 'נמרי הנדסה' , נגמ"שי מרכבה בתצורה מיוחדת שהותאמו לצרכים הייחודיים של לוחמי ההנדסה בצה"ל.  הניסוי המבצעי מתקיים בבית הספר להנדסה צבאית (בהל"צ ) בדרום.

בוידאו ובתמונות המצורפות ניתן לראות את נמרי ההנדסה מבצעים משימה של השקת גשר יעד למכשול. כמו כן ביצעו הנמרים עבודות עפר עם כף דחפור מיוחדת שהוצבה בחזית הנמר ופעולות הנדסיות מורכבות נוספות.

נמר הנדסה, שמפתחת  מנת"ק, נבנו בשלוש תצורות: נגמ"ש למפקד פלוגה עם כף דחפור, נגמ"ש למפקד מחלקה עם אמצעי פריצה ונגמ"ש לסמל מחלקה עם יכולות גרירה וגישור. הפלטפורמות הייחודיות פותחו על גבי הנמ"ר, הנחשב לכלי הרק"מ הממוגן ביותר בעולם, ושהוכיח את יכולותיו בלחימה במבצע 'צוק איתן' מול איומים רבים. 

במהלך המבצע הצילו הנמרים את חייהם של לוחמים רבים, ששהו מוגנים בתוך הכלים. כל הנמרים החדשים ובהם גם נמרי ההנדסה יצוידו במערכת 'מעיל רוח', שנחלה הצלחה גדולה בהגנה על טנקי המרכבה ב'צוק איתן', החלטה שתספק הגנה משמעותית נוספת לכל נגמ"ש.

ראש מנת"ק במשרד הביטחון, תא"ל ברוך מצליח: " הנמר ההנדסי יאפשר לצוות הקרב החטיבתי יכולות שלא היו לו בעבר, של התגברות על כל מכשול הנדסי בשדה הלחימה, תמרון ממוגן יעיל ואפקטיבי ושמירה על מבצעיות מקסימאלית. השילוב בין היכולות ההנדסיות החדשות, יחד עם יכולות הנמר ומערכת 'מעיל רוח' יעניקו ללוחמי ההנדסה של צה"ל יתרון משמעותי בשדה הקרב".