מתרגלים ביטחון

בירושלים ייערך תרגיל גדול שידמה התמודדות עם טרור כימי

בשבוע הבא תקיים מדינת ישראל תרגיל התמודדות עם אירוע טרור בלתי קונבנציונלי כימי. מדובר בתרגיל המתקיים במסגרת תוכניות העבודה הרב שנתיות של משרד הביטחון, והוא יתקיים ביום רביעי ה-11.12.13.

התרגיל ייערך במחוז ירושלים וישתתפו בו גופי החירום ומשרדי הממשלה הרלוונטיים: משטרת ישראל, מגן דוד אדום, כיבוי אש, פיקוד העורף, המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות, עיריית ירושלים ובית חולים הדסה עין כרם. במסגרת התרגיל תורגש תנועה של רכבי חירום באזור ירושלים, ויתכן כי ייערכו שינויים בבית החולים הדסה עין כרם.

התרגיל מתקיים כחלק מסדרת תרגילים בתחום הטב"ק (טרור בלתי קונבנציונלי), המתקיימים מדי שנה. משרד הביטחון מדגיש כי מדובר בתרגיל שתוכנן מבעוד מועד, ואינו קשור להתרחשויות כאלה או אחרות. האחריות הלאומית לטיפול באירועי טרור בלתי קונבנציונלי מוטלת על פי החלטת ממשלה על משרד הביטחון, המרכז את הטיפול ברמה הלאומית, ומנהל את התרגיל באמצעות צוות לניהול משבר לאומי, בראשותו של עוזר שר הביטחון להתגוננות.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden and Vice President Kamala Harris deliver remarks during an American Rescue Plan virtual event to thank stakeholders Friday, March 12, 2021, in the Roosevelt Room of the White House. (Official White House Photo by Adam Schultz)

משרד ההגנה האמריקני מבקש תוספת לתקציב ההגנה

מינהל התקציבים של הבית הלבן הודיע ביום ששי כי מדובר במימון "ההגנה הלאומית" לשנת הכספים 2022