מתיחות בעקבות חטיפת אנשי האו"ם בסוריה

בצה"ל עוקבים בדריכות אחר הנעשה מעבר לגבול בצפון. באו"ם מאיימים על המורדים הסורים שחטפו משקיפי שלום ודורשים את שחרורם

האו"ם החל לנהל מגעים עם המורדים הסורים שחטפו אתמול כ-20 משקיפי שלום מכוח אונדו"ף בסמוך לגבול ברמת הגולן. בשעות הלילה קראה מועצת הביטחון של הארגון לשחרורם המיידי של החטופים והזהירה מפני ההשלכות של המהלך.

כאמור, כ-30 חמושים חטפו את משקיפי השלום כאשר אלו היו במשימה של חלוקת מים לכפרים באזור מחוז דרעא. החמושים, מרביתם מהכפר ג'מלה דורשים בתמורה לשחרור החטופים את נסיגתם המלאה של כוחות אסד הנלחמים בהם באזור. המורדים טוענים כי אם דרישותיהם לא ייענו ביממה הקרובה הם יתייחסו לאנשי האו"ם כ"שבויים".

בצה"ל בינתיים עוקבים אחר הנעשה בדריכות, כיוון שהמורדים באזור נחשבים ככאלה בעלי הזדהות עם ארגון אל-קעידה וארגוני הג'יהאד העולמי. בתחילת השבוע פורסם סרטון המראה פעילי אל-קעידה שהשתלטו על מוצב סורי היושב על הגבול עם ישראל. (צפו בסרטון בהמשך)

ובתוך כך, סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" מדווחת כי אמצעי ריגול ישראליים נמצאו באחד מחופי המדינה. מקור רשמי מסר כי אמצעי הריגול הם בעלי יכולות הקלטה, תיעוד וצילום. יש לציין כי מדובר בסוכנות ידיעות המקורבת לשלטון הנשיא אסד בסוריה וכי אין לידיעה אישור ממקורות אחרים.

צפו בסרטון אנשי אל-קעידה בגבול:

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden delivers remarks to Air Force personnel and their families on Wednesday, June 9, 2021, at Royal Air Force Mildenhall, England. (Official White House Photo by Adam Schultz)

זה רשמי: ארה"ב יוצאת מעירק עד סוף השנה

כיום נמצאים בעירק 2,500 אנשי צבא אמריקני, ומסוף השנה יתמקד הכוח שיישאר בתפקידי אימון והדרכה וסיוע לצבא עירק