משרד הבריאות מחפש סטרטאפים

משרד הבריאות מחפש סטרטאפים

bigstockphoto.com

במסגרת קידום חדשנות דיגיטלית במערכת הבריאות, מחפש משרד הבריאות סטארטאפים בתחום ה Digital health  ומעוניין לאפשר להם להתקשר עם המשרד ולהטמיע את פתרונותיהם בבתי החולים ובקופות החולים.

משרד הבריאות, מנסה להתמודד עם אתגרים עצומים של עומס בבתי החולים ובקופות החולים (דגש על חדרי מיון ומחלקות פנימיות), עם מחלות רבות מאוד של אוכלוסייה נרחבת הנגרמות מהעדר מניעה וטיפול בהשמנה וכן עם הנושא של טעויות רפואיות (בדגש על טעויות בזיהוי המטופלים).

על כן, שם המשרד לעצמו למטרה להעזר בחדשנות הישראלית בכלל ושל קהילת הסטרטאפים בפרט ולשם כך הוציא שלושה "מכרזי אתגר" עבור סטארטאפים – שייחודם מיעוט חסמי כניסה ותנאי סף ויכולת הטמעה של הרעיונות והמייזמים ללא חסם בירוקרטי.

בתוך כך, יתקיים ביום שני ה 5 בספטמבר, במתחם רובע המדיה של JVP בירושלים, אירוע הכרות ייחודי של התוכנית ושל העומדים מאחוריה במשרד הבריאות, עם קהילת הסטרטאפים הירושלמית, בשיתוף מגוון ארגונים מהאקו-סיסטם המקומי ובהם:

השלוחה הירושלמית של PresenTens  ארגון המוביל יזמות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל, האקסלרטור ההנדסי מבית עזריאלי מכללה להנדסה - AtoBe ,האקסלרטור הוותיק בעיר מבית בוגרי האוניברסיטה העברית  SifTechהשלוחה הירושלמית של רשת האקסלרטורים העולמית  MassChallenge, ארגון הגג של הקהילה היזמית ירושלמית Made in JLM, הרשות לפיתוח ירושלים וגופי הסטרטאפ והביומד מטעמה: Jnext ו- Bio Jerusalem

מפגשי הכרות דומים עם המכרזים הייחודיים מתוכננים להתקיים בנצרת ובת"א. הארוע’ שיכלול גם קוקטייל נטוורקינג’ יארח את הדוברים: ניר ינובסקי דגן ושרון הראל קאינו, מפרויקט בריאות דיגיטלית -  משרד הבריאות, את דר' שי מלצר, מנהל Bio Jerusalem – שיספר על היתרונות בהקמת חברה בתחום ה Digital Health בירושלים את טלאור זקש, מנהל eHealth Ventures - האקסלרטור הראשון בישראל לבריאות דיגיטלית בבי"ח הדסה עין כרם וחממת  eHealth Velntures שבמודיעין עילית.

"קהילת היזמים בירושלים תומכת, מסייעת ומשתפת פעולה בתחומים רבים, ובכללם ה- Digital Health. סטרטאפיסטים, אקסלרטורים, חברות, מרכזים רפואיים, מכללות, אוניברסיטה ומנהיגים המובילים את הקהילה יודעים היטב לאמץ הזדמנות שכזו כדי להוביל פרויקטים המקדמים את מערכת הבריאות בישראל ובעולם", דר' שי מלצר, מנהלJerusale  Bio.

"הסטודנטים הלומדים את מקצועות ההנדסה במכללה והיוזמות ההנדסיות המופלאות המפותחות בה במסגרת המאיץ לסטרטאפים AtoBe הן עדות לאיכות האקדמית הגבוהה ולרוח היזמית של הסגל והסטודנטים הלומדים בעזריאלי. אנו שמחים לקחת חלק בפרויטק המבורך של משרד הבריאות, מקווים להעביר ולרכוש ידע ולהמשיך לשתף פעולה עם הקהילה הטכנולוגית יזמית בירושלים בקידומה של העיר", גב' שלומציון לולו – סגנית נשיא ומנכ"לית עזריאלי מכללה להנדסה.