משלחת בכירים מארה"ב מגיעה לישראל לאתר טכנולוגיות בתחום הבטחון וה'הגנה על המולדת'

התוכנית הייחודית ביוזמת מושל מדינת וירג'יניה ובשיתוף קבוצת השיווק הבינלאומי CHB, חברת Ideal Innovations, התאחדות התעשיינים ומכון הייצוא, תעניק סיוע לחברות ישראליות נבחרות בחדירה לשוק האמריקאי

Ralph Robbins (צילום: יח"צ)

ההאטה בכלכלה האמריקאית והצורך המיידי ביצירת מקומות עבודה חדשים יצרה חלון הזדמנויות בפני חברות ישראליות המפתחות טכנולוגיות, מוצרים ושירותים בתחומי הביטחון והגנה על המולדת (Homeland Security). בחודש הבא תגיע לישראל משלחת בכירים מארה"ב, בכדי לאתר ולראיין את חברות מובילות בתחומים הללו, המעוניינות בכניסה לשוק האמריקאי.

תוכנית Gateway USA, פרי יוזמתו של מושל מדינת וירג'יניה שביקר בישראל בסוף השנה שעברה תכלול בין5 ל-10 חברות ישראליות שיוזמנו לביקור בן 3 ימים בוירג'יניה ובוושינגטון הבירה. כאורחי המושל, יקיימו נציגי החברות סדרה אינטנסיבית של פגישות עם לקוחות ממשלתיים פוטנציאליים, שותפים מסחריים-אסטרטגיים, מומחי תעשייה וצוותי פיתוח עסקי ושיווק. בחירת החברות תתבצע תוך בחינת איכות ורלוונטיות הטכנולוגיה, שלב הפיתוח, הניהול והחזון העסקי של יזמי ומנהלי החברה.

בין התחומים המעוררים עניין בקרב חברי המשלחת: מוצרים רפואיים למקרי אסון, מערכות זיהוי פנים, מערכות עיקוב, טלפונים מוקשחים, איסוף מידע ביומטרי, מקלטים ארעיים ופתרונות חכמים לטיהור מים. "המשוואה החדשה כיום באמריקה היא פשוטה: או שאתה בא עם פתרונות פחות יקרים ממה שהשוק מציע שמשיגים את אותן תוצאות, או שאתה מביא לשוק פתרון טוב יותר שעולה אותו הדבר כמו הפתרונות הקודמים. בכל מקרה, מנסיוננו עם עבודה בעבר עם חברות ישראליות, הישראלים מומחים בשני הכיוונים", אומר מייק וולן, סגן נשיא חברת I3, המתמחה בייעוץ בתחומי הטכנולוגיה והאבטחה, הנמנה על חברי המשלחת.

בין החברים האחרים: מרווין קלימוב, שעבד בעבר עבור בואינג וחברות תעופה וחלל ישראליות, אדמירל ג'ייק כהן, לשעבר מפקד מחלקת המו"פ של חיל הים האמריקאי, וסגן מפקד החיל, וצ'ארלס בוטניק, לשעבר ממשל קלינטון וכיום מתמחה במכירת פתרונות בתחום לכ-200 שגרירויות הממוקמות בוושינגטון ולאינטגרטורים ממשלתיים גדולים. "חברות ישראליות שניסו בעבר לחדור לשוק האמריקאי מכירות היטב את חסמי הכניסה הרבים, ואת המסלול הארוך שעומד בפניהן", אומר ראלף רובינס, מנהל המועצה המייעצת לקשרי ישראל וירג'יניה, הכפופה למושל המדינה."התוכנית הייחודית שאנו מציעים לחברות הישראליות שתבחרנה, נועדה לאפשר להן בחינה אמיתית של התרחבות וגדילה לשוק האמריקאי, שהוא הגדול בעולם – ולעשות זאת תוך סיכון והשקעה מינימליים".

לדברי רובינס, בוירג'יניה כבר יש סיפורי הצלחה ישראלים מרשימים מאוד. ביניהם חברת Sabra Dipping (מקבוצת שטראוס בשותפות עם פפסיקו) שפתחה במקום מפעל ייצור בעלות 68 מיליון דולר, ומרכז המסחור למדעי החיים "וירג'יניה-ישראל", במסגרתו פועלות כיום 12 חברות ישראליות עם תמיכה של קרן הון סיכון של 18 מיליון דולר. "ההצלחה המסחררת של פרוייקטים דומים שביצענו בעבר עם חברות ביומד וקלינטק ישראליות והידיעה שיש בישראל חברות בתחומי הבטחון וההגנה על המולדת, הבשלות למסחור, הביאו אותנו למסקנה שאנו יכולים לסייע גם כאן. השוק צומח בקצב מהיר ומעבר לחדשנות במוצר או בטכנולוגיה יש צורך במערך תומך ובליווי מתמחה של אנשי מקצוע בתחום וכאן אנו נכנסים לתמונה. המטרה היא לאתר חברות המוכנות למסחור, עם קונספט מוכח וללכת איתן יד ביד עד לחדירה מוצלחת לשוק האמריקאי".

האיתור והמיון הראשוני של החברות בישראל מבוצע על ידי קבוצת הפיתוח העסקי "לאורוס", שהוקמה על ידי בוגרי משרד ראש הממשלה ומשרד החוץ. למידע נוסף ולהרשמה: [email protected]

אולי יעניין אותך גם