משלוחי הטליים עדיין לא יצאו

שר הביטחון התייחס לעסקת הטילים בין סוריה לרוסיה ולאיומים בגבול הצפון: "עמדנו במבחנים ולצערי נעמוד במבחנים נוספים"

שר הביטחון, משה בוגי יעלון, השתתף הבוקר בישיבת הערכת מצב בבסיס פיקוד העורף ברמלה במסגרת תרגיל העורף הלאומי. בין היתר השר התייחס לאיומים בגבול הצפון ואמר כי  "אויבינו בחרו בשנים האחרונות להתחמש בטילים וברקטות. עמדנו במבחנים ולצערי נעמוד במבחנים נוספים".

יעלון אף התייחס לעסקת ה-S300 בין רוסיה לבין סוריה ואמר כי היא טרם יצאה לדרך. "הדבר מהווה איום ואני יכול להעיד שאין האצה בעסקה, המשלוחים עדיין לא יצאו. נקווה שהם לא ייצאו ואם הם ייצאו נדע איך לפעול" אמר יעלון.

השר אף התייחס לקיצוצים בתקציב והביטחון ואמר "פיקוד העורף הפיק לקחים רבים מהשנים האחרונות ונותן מענה לאוכלוסייה כדי להתמודד עם אירועים מלחמתיים. יש קיצוץ וצריך לעמוד בו. אלו משמעויות שמתבהרות לציבור. בדיון על התקציב היה ברור שאנו עומדים בפני שנה וחצי קשות מבחינה תקציבית ונצטרך לקחת על עצמנו השתתפות בנטל הכלכלי. יהיו פחות קריאות למילואים, פחות אימונים למילואימניקים, ויותר תעסוקות מבצעיות לסדירים".

אולי יעניין אותך גם

רשות החירום הלאומית במשרד הביטחון, יורם לרדו. קרדיט סטילס: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

אין חדש תחת השמש: מלחמות האגו סביב ניהול העורף הישראלי ממשיכות בוועדת חוץ וביטחון

צה״ל גנב סוסים מרח״ל בגלל שאין חקיקה מסדרת. המשטרה וצה״ל רבים כל פעם מחדש בשטח. ושר הביטחון לא לוקח אחריות להעביר חקיקה מסדרת. אין חדש תחת השמש. עו"ד מעיין רוזנשטוק, היועצת המשפטית לרח"ל: ״הפערים הם בכל הנוגע להיבטי משק לשעת חירום, שמעוגנים רק בהחלטות ממשלה ולא חקיקה״