משחתת אמריקאית התנגשה בצוללת

תאונה בצי האמריקאי: משחתת נושאת טילים התנגשה בצוללת גרעינית במהלך אימון מול החוף המזרחי של ארה"ב

המשחתת "סן ג'קינטו" (צילום: אתר וויקיפדיה)

תאונה בצי האמריקאי: משחתת נושאת טילים התנגשה אתמול בצוללת גרעינית במהלך תמרונים צבאיים שנערכו באזור החוף המזרחי של ארה"ב. גורמים בצי מסרו כי איש לא נפגע בתאונה.

עדיין לא ידוע מדוע התנגשה המשחתת "יו אס אס סן ג'קינטו" עם הצוללת "יו אס אס מונפלייה". גורם בצי האמריקני מסר כי צוות תצפיתנים של המשחתת הבחינן בפריסקופ של הצוללת שעולה על פני המים במרחק של כ-90 מטרים מהם. מייד ניתנה הוראה להשיב את הספינה אחורנית, אולם היה זה מאוחר מדי והמשחתת התנגשה בצוללת.

על פי הידוע עד כה, כתוצאה מההתנגשות בין שני כלי השיט קרס והתמוטט אחד ממכ"מי המשחתת שמעוצב כבועה ונמצא בחלק הקדמי שלה ומתחת לקו המים. במכ"ם שנהרס נמצא חלק ממערכת הניווט האלקטרונית של המשחתת וציוד האיתור וההינע שלה. דובר הצי מסר כי איש לא נפגע בתאונה ושלא נגרם נזק לצוללת ושאין חשש לדליפה גרעינית.

עוד נמסר מהצי כי נפתחה חקירה לבדיקת נסיבות התאונה.

אולי יעניין אותך גם

The State Correctional Institution Laurel Highlands prison for the elderly and infirm, where a coronavirus disease (COVID-19) outbreak has infected more than half of the inmates in Somerset, Pennsylvania on December 5, 2020. REUTERS/Maranie R. Staab
 

הניו יורק טיימס: מערכת הכליאה בארה"ב הייתה גורם מכריע בהיקפי ההדבקה בקורונה

המחקר מצא כי היו יותר מ -1,400 מקרי הדבקות של אסירים חדשים ושבעה מקרי מוות בממוצע בכל מתקני הכליאה מדי יום. אלפי אסירים ואנשי צוות נדבקו. מאות מתו מסיבוכים של המחלה