משהב"ט: מכרז המחשבים יוצא לדרך

בחודש הקרוב יפורסם המכרז לאספקת מחשבים אישיים (PC) עבור צה"ל וגופי הביטחון הממשלתיים האחרים. כך נודע לישראל דיפנס

איקו חסון (צילום משרד הביטחון)

נשלמות ההכנות לקראת פרסום אחד המכרזים הגדולים של צה"ל בתחום התקשורת והמיחשוב: בחודש הקרוב יפורסם המכרז לאספקת מחשבים אישיים (PC) עבור צה"ל וגופי הביטחון הממשלתיים האחרים. כך נודע לישראל דיפנס.

כיום מספקת את ציוד המיחושב חברת HP. המכרז החדש יפורסם על ידי משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו יורק (כדי לממן את הרכש בכספי הסיוע הביטחוני האמריקאי), ביחד עם מנהל ההרכשה במשרד הביטחון, בראשות תא"ל מיל שמואל צוקר, והסגן הבכיר הממונה על התחום, איקו חסון.

לקראת פרסום המכרז מסתמן כי הוא יכלול הפעם אספקת מחשבים שולחניים וגם מחשבים ניידים ("לפטופים") בזכות ירידת מכירי המיחשוב האישי. המכרז יהיה לשלוש שנים. בתוך כך בראיון מיוחד לישראל דיפנס מפרט איקו חסון את הישגי המכרז לאספקת ציוד תקשורת לצה"ל ומערכת הבטחון למשך חמש שנים (מכרז שהיקפו הכולל מוערך ב-150 מיליון דולר, בהתאם להיקף הציוד שיסופק בפועל).

בחלק העיקרי של המכרז זכו חברת סיסקו שתספק את הציוד וחברת בינת שתבצע את האינטגרציה. חלקים קטנים יבוצעו על ידי חברות ג'וניפר ו-HP. "המכרז הביא לירידת מחירים של 40 אחוזים בזכות ירידת מחירים עולמית והתחרות שערכנו בין החברות השונות. קיבלנו את המכירים הטובים ביותר שניתן להשיג כיום בעולם",אומר חסון. 

"רווחיות החברה הזוכה עשויה לעלות עם הזמן, ככל שמחירי הציוד ימשיכו לרדת. המכרז כולל נתנים, ראוטרים וכל ציוד תקשורת מחוץ לתקע, וכן מערכות תקשורת יעודיות של מערכת הביטחון. בחלק מהפריטים קיבלנו עד 90 אחוזי הנחה לעומת המחירון הרשמי. בזכות המחירים הטובים, המטרה שלנו תהיה להחיל את תנאי המכרז גם על הפרויקטים הגדולים שיהיו קשורים למעבר צה"ל לנגב".

אולי יעניין אותך גם