מערכת ישראלית מסייעת לכוחות חירום בארה"ב

אפליקציית תקשורת סלולארית המתאמת בין כוחות סיוע והצלה שפיתחה חברה ישראלית, נמצאת בימים אלה בשימוש כוחות כיבוי אש בארצות הברית

חברת Now Force שמפתחת ומשווקת מערכות שליטה ובקרה (שו"ב) סלולארית עבור גופי ביטחון והצלה, עורכת בימים אלה פיילוט של מערכת התקשורת שפיתחה, בתחנות כיבוי אש במחוז מונטגמרי במדינת מרילנד, בארצות הברית.

מדובר במערכת שליטה ובקרה סלולארית שנועדה לחבר ולתאם בין כוחות ההצלה השונים במסגרת אירועי חירום וכן בפעולות היומיומיות של אותם גופים. על מכשיר הסלולארי מותקנת אפליקציה מבוססת GPS שיודעת על פי סוג האירוע לאתר את בעל התפקיד הרלוונטי על פי המיקום בו הוא נמצא, הכשרתו, אמצעי התחבורה שברשותו ועוד.

"במקום השיטה הישנה ששולחים הודעה בביפר לכל העולם, המערכת 'פונה' לשני האנשים הרלוונטיים באמת, דבר שמייעל את התהליך ומסייע בהצלת חיים" אומר אסף שפרן, מנכ"ל החברה. "בנוסף לכך, המוקדן, בין אם הוא יושב בחמ"ל או בשטח עם לפטופ ומודם שמחובר לסלולאר, יש לו את הכלים לדעת בדיוק איפה כל אחד נמצא, מה המשימות שהוא עושה וכולי. אנחנו מעריכים שהשוק בארצות הברית רק בתחום כיבוי האש, הוא שוק של כמה מאות מיליוני דולרים".

לדברי שפרן, האפליקציה מתאימה למרבית הדגמים של המכשירים הסלולאריים, גם לדגמים ישנים. מלבד לפיילוט בארצות הברית, בימים אלה החברה מקיימת הדגמות של המערכת וצפויה להתחיל בפיילוטים גם במדינות שונות באירופה, בהודו, באוסטרליה ובניו-זילנד.

אולי יעניין אותך גם