מערכת ישראלית חדשה רב שכבתית לניטרול רחפנים

חברת MCTECH חשפה את מערכת ה-MC-HORIZON שמטרתה לתת מענה נגד איום כטב"מים קלים. המערכת כוללת זיהוי, רכישה, איתור וניטרול האיום

מערכת ישראלית חדשה רב שכבתית לניטרול רחפנים

חברת MCTECH RF TECHNOLOGIES  – חשפה לראשונה את מערכת ה-MC-HORIZON , מערכת רב שכבתית שנועדה לתת מענה כנגד איום הכטב"מים הקלים, הכוללת זיהוי, רכישה ואיתור ונטרול ואף השמדה.

יתרונה של המערכת הינו בטווח הגילוי, כושר ודיוק החסימה שלה. בניסויי שטח שערכה החברה הוכחה יכולת מבצעית של גילוי כטב"מים זעירים ממרחקים העולים על 3 וחצי קילומטרים, התבייתות אלקטרואופטית , שיבוש, וניטרול ממרחק של יותר מ-2.5 ק"מ. יחד עם זאת מסוגלת המערכת לתת מענה גם לטווח הקרוב ולייצר כיפת הגנה סביב האזור המבוקש.

המערכת הינה מודלרית וסקלבילית ומתאימה למשימות רבות ומשווקת בשתי גרסאות האחת נייחת המתאימה להגנה על מתקנים קריטיים, בסיסי טילים, בסיסים צבאיים או בנייני ממשל והשנייה ניידת שנועדה לתת מענה בהגנה על אירועים מזדמנים, VIP או כלים צבאיים וכוחות מתמרנים.

חיים מאירוביץ, מנכ"ל החברה מוסר "כי המערכת פותחה במעבדות MCTECH בעקבות הביקוש ההולך והגובר מצד גופי ממשל והחשש לשימוש לרעה למטרות טרור ברחפנים אזרחיים"

מהחברה נמסר עוד כי המערכת  MC-Horizonהוצגה כבר למספר גורמים ביטחוניים בארץ בעולם בהצלחה מרובה.