מעקב מקרוב אחר "צעדת המיליון"

עם זאת בצבא מעריכים כי לא צפויה היענות רבה לצעדה, שאמורה להתרחש ביום שישי הקרוב. בצה"ל עוקבים, בין היתר, גם אחר הרשתות החברתיות

חיילים בגבול הצפון ביום ה"נכבה", 2011 (ארכיון:AP)

על רקע ההפגנות המתוכננות ביום שישי הקרוב לרגל יום האדמה ומכתבו של בכיר הפתח מרוואן ברגותי הקורא להתקוממות עממית של הפלסטינים כלפי ישראל, בצה"ל עוקבים מקרוב אחר ההכנות.

גורמים בצה"ל אמרו למערכת ישראל דיפנס כי הצבא עוקב אחר ההתרחשויות ברשתות החברתיות באינטרנט ובאתרים של הארגונים העומדים מאחורי "צעדת המיליון" המתוכננת.

הגורמים הוסיפו כי כרגע, לפחות, בצה"ל מעריכים כי לא צפויה היענות רבה לתהלוכה וכי ככל הנראה לא צפוי חזרה על אירועי יום הנכבה ב-2011, אז התרחשה התנפלות של אזרחים סוריים על גדרות המערכת בגבול באזור מג'דל שאמס, ושל אזרחים לבנוניים בגבול הצפוני.

"צעדת המיליון" אמורה לחול ב-30 במרץ, התאריך בו מציינים ערביי ישראל את "יום האדמה", ולצאת לעבר גדרות הגבול עם ישראל ממדינות שונות. בין המוקדים – סוריה, לבנון, ירדן, איו"ש ועזה. על פי הערכות שפורסמו בכלי תקשורת זרים מאחורי ההתארגנות עומדת ככל הנראה איראן.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden And Vice President Kamala Harris walk from the Rose Garden of the White House to the Oval Office Friday, March 12, 2021, following their remarks celebrating the passage of the American Rescue Plan. (Official White House Photo by Adam Schultz)

דעה | עצמאות 73: ישראל מגדלת עמוד שדרה ויוצאת נגד ארה״ב 

ישראל החליטה להתעמת עם ארה״ב סביב הסכמות הגרעין במהלך שחושף עמוד שדרה ישראלי. למרות הנזק האפשרי ביחסים, נראה כי בירושלים עתידים לאשר עוד מבצעים באיראן אם ביידן לא ייסוג מהסכמות 2015