מעקב אחר שביתת הרעב

האסירים הביטחוניים שובתים רעב ובישראל מודאגים מהאפשרות של הסלמה במצב. בין היתר נבחנת האפשרות לעשות שימוש במפזרי ריחות, כגון ריח מאפייה ומנגל, כדי "לשבור" את האסירים

מעקב אחר שביתת הרעב

אסירים ביטחוניים (צילום: דוברות שב"ס)

במשרד לביטחון פנים, בשב"כ ובשירות בתי הסוהר עוקבים בדאגה אחר אלפי האסירים הביטחוניים השובתים רעב כבר למעלה מ-20 יום בבתי הכלא ברחבי הארץ.

האסירים דורשים משירות בתי הסוהר לקבל שימוש במכשירי הטלפון, את האפשרות ללמוד במהלך ריצוי מאסרם ולקבל ביקורים של משפחות המתגוררות בעזה. כמו כן בין השובתים מספר עצירים מנהליים המוחים על מעצרם ללא משפט.

הרשויות בישראל הגיעו להחלטה כי לא ייכנעו לדרישות האסירים, עם זאת במערכת הביטחון מבקשים להתכונן לכל סיטואציה אפשרית של הסלמה במצב, לאור איומי הפלשתינים להיגרר למחאה אלימה ברחבי יהודה ושומרון, במקרה והשביתה תימשך.

בינתיים מחפשים בשב"ס דרכים יצירתיות להילחם בשביתת הרעב ו"לשבור" את האסירים כך שיחדלו ממעשיהם. כפי שפורסם בעבר כאן ב"ישראל דיפנס" כי השירות בחן מוצרים של מספר חברות אמריקאיות שמספקות מערכות לפיזור ריחות לצרכים מסחריים - כמו ריחות של מאפים במאפיות או ריחות בשמים בחנויות אחרות, כדי לגרום לאסירים להתחיל לאכול. בשב"ס גם בחנו מוצרים המסוגלים להפיץ ריחות של "מנגל וירטואלי" ישראלי כדי לעורר חשק באסירים ולהביאם לסיים את השביתה.

אולי יעניין אותך גם

דוברות הכנסת קרדיט: נעם מושקוביץ

השר לביטחון פנים: ״אנחנו בשלב מאד מתקדם למוטט לפחות משפחת פשע אחת במגזר הערבי״

השר לביטחון פנים, עמר בר לב, סגן השר לביטחון פנים, ח״כ יואב סגלוביץ, הציגו השבוע בוועדה לביטחון הפנים את תוצרי פעילות ״מסלול בטוח״ למיגור הפשיעה בחברה הערבית