מסתמן: המלצה על פינוי יישובי קו עימות במקרה של עימות עתידי

גורמים בכירים בפיקוד העורף אומרים כי ככל הנראה יוחלט להמליץ על שינוי מדיניות ולפנות יישובים בקו העימות בכל עימות עתידי. מדובר על יישובים המרוחקים עד 7 ק"מ מהקו

מסתמן: המלצה על פינוי יישובי קו עימות במקרה של עימות עתידי

מתסמן כי בפיקוד העורף ימליצו לצמרת המערכת הביטחונית לשנות מדיניות ולהחליט על פינוי אזרחים מיישובי קו עימות במקרה של עימות עתידי. מדובר על מסקנות של עבודת מטה של הפיקוד בעקבות לקחי "צוק איתן" ואירועי הקיץ האחרון ברצועת עזה. על פי הידוע, מדובר על פינוי של תושבים ביישובים המרוחקים עד 7 ק"מ מקו העימות.

במהלך מבצע "צוק איתן" (יולי-אוגוסט 2014) נתמחה ביקורת של תושבי היישובים הסמוכים לרצועת עזה על הרשויות על כך שהם נאלצו להתפנות בעצמם מביתם לאור הבעייתיות של חיים תחת אש בלתי פוסקת של רקטות ומרגמות. סוגיית המרגמות הפכה את חיי התושבים לכמעט בלתי אפשריים, וזאת בשל העובדה שמדובר בהתרעה קצרה ביותר, אם בכלל, לפנות למרחבים מוגנים. 

במהלך הלחימה נהרגו מספר אזרחים מפגיעת פצצות מרגמה בשטח ישראל. אחד המקרים הידועים הוא של הילד בן ה-4 וחצי, דניאל טרגרמן, שנהרג מפגיעת רסיס של פצצת מרגמה סמוך לביתו בקיבוץ שער הנגב.

אולי יעניין אותך גם

תמונה: באדיבות ד"ר אודי לוי

דעה | משטרי הסנקציות בעולם כנגד ארגוני זכויות אדם שעוסקים בטרור אינם אפקטיביים

ד"ר אודי לוי טוען כי ארגוני הטרור השכילו לאורך השנים להבין את חוסר היכולת של המערב לגשר על המתח שבין שמירת ערכי הדמוקרטיה לצורך להגן עליה מפני הרס ארגוני הטרור