מסע שכנועים

התערוכה האווירית בסינגפור משמשת רקע למגעים בין חברת רפאל לחיה"א האמריקני על סוגיית רכישת מערכת ה"רקלייט". מדובר במערכת מודיעין טקטי

מערכת "רקלייט" (צילום: רפאל)

חברת רפאל מנצלת את התערוכה האווירית המתקיימת בימים אלה בסינגפור כדי לשכנע את נציגי החיל האוויר האמריקני להצטייד במערכת ה"רקלייט" שלה. "מדובר כאן בשינוי תפיסה והאמריקנים טרם השתכנעו", אמר מקור בכיר בחברה.

מערכת ה"רקלייט" הינה מערכת מודיעין טקטי המיועדת להתמודד עם אתגרי שדה הקרב המודרני, המאופיין ברמת דינאמיות גבוהה, ריבוי מטרות נעות בשטחים גדולים ופעילות בכל מזג אוויר. המערכת מותקנת על כנף המטוס ומספקת תמונה של השטח מעליו טס המטוס וזאת בתנאי יום ולילה.

הסריקה המהירה מאפשרת לטייס לאתר במהירות מטרות כדי לתקוף אותן. המערכת נמכרה לכמה חילות אוויר אבל חיל האוויר האמריקני ממשיך להסתייג. שם טוענים כי את המודיעין הטקטי למטוסי הקרב צריך לספק באמצעות כלי טיס אחרים, בעיקר מל"טים, ולא באמצעות מערכת הנישאת על ידי מטוס הקרב עצמו.

כאמור רפאל ממשיכה במאמצי השכנוע שלה, בעיקר בארה"ב, אבל גם מול חילות אוויר אחרים. ה"רקלייט" היא נגזרת של מערכת איכון המטרות והניווט "לייטנינג" שהיא כיום המובילה בסוגה בעולם. זו מצויה בשימוש בכוחות האוויר האמריקנים השונים.

***
לכל הכתבות מהסלון האווירי בסינגפור

אולי יעניין אותך גם